MELİH ABİ: Yol yapıldı ama tekrar bozuldu, onarım bekliyor

Giriş Tarihi: 2.5.2014
Adana'dan bir şikayet aldım. Okurumuz Yüreğir ilçesine bağlı Atakent Mahallesi Afet Evleri Caddesi ile 2265 Sokak üzerinde yapılan bir çalışma sonrasında ortaya çıkan olumsuzluktan bahsetti. Diyor ki; "Bahsettiğimiz yere yağmur suyu deşarj hattı döşendi. Daha sonra toprak ile doldurulup asfalt döküldü. Zamanla araçlar üzerinden geçtikçe sanıyorum yol iyice oturdu ama bu defa çökmeler meydana geldi. Şimdi çöküntüler yüzünden yol çok bozuk. Sürücüler de çukura düşmemek için sağa sola direksiyon kırıyor. Haliyle de yayalar durumdan oldukça tedirgin oluyor. Yol ekipleri burayı tekrar elden geçirirse asfalt normale döner. Sürücülerde sıkıntı çekmez." Şikayeti köşeme taşıdım. Umut ediyorum ki bir çözüm bulunur.

BETON KORKULUKLAR AYLARDIR KIRIK
Adana'dan bir başka şikayet de yürüyüş yolundaki kırık beton korkulukları ile ilgili aldım. Okurumuz Gökhan Gülşin, "Eski Baraj'ın sol tarafındaki yürüyüş yolunun beton korkulukları aylardır kırık. Ne hikmetse bu kırık görülmüyor. İnşallah birilerinin çocuğu nehire düşmez. Gerçi kentimizde önlemler ancak meydana gelen acı bir olaydan sonra alınıyor. Ama hiç olmazsa tehlike yaşanmadan kırıklar onarılırsa iyi olur" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Uzun zamandan beri onarılmayan korkuluklar bir an önce yapılmalı. Allah korusun sonra hep birlikte üzülmeyelim.

GÜLMECE
Temel'i elinde tuttuğu penguenlerle beraber gören Dursun: "Bunu hayvanat bahçesine götür." Bir müddet sonra Temel'le yolda dolaştığını görünce: "Niye hayvanat bahçesine götürmedin?" "Hayvanat bahçesine götürdüm. Şimdi sinemaya cideyruz."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MELİH ABİ: Yol yapıldı ama tekrar bozuldu, onarım bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN