Başkan Şahin'in Ankara mesaisi

Giriş Tarihi: 3.5.2014
Seçim beyannamesinde vatandaşlara söz verdiği projelere destek arayışlarını hızlandıran Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ankara'da ilgili bakan ve yetkililerle görüştü. Ankara'ya giden Şahin, önce Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Gaziantep Fıstık Araştırma Enstitüsünün yeri için görüşme yaptı. Burası için Bakan Eker'e fıstık araştırması için düşündüğü projesini anlattı.

TURİZM PROJELERİ BAKANDA
Şahin, daha sonra TOKİ Başkanı Ergün Turan ile Kamil Ocak Stadyumu'nun yeri için görüşme yaptı. Başkan Şahin, stadyumun yerinin daha önce Gaziantep halkına verilen söz gibi meydan olarak düzenleneceğine vurgusunu yaptı. Şahin, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e de Gaziantep'in turizm potansiyelinin artırılması için çalışmalarını ve bir takım projelerini sunarak, Gaziantep'in turizmden hak ettiği pastayı alması için çalışmalarını hızlandırdığını açıkladı.

ULAŞIM İÇİN MASTER PLANI

Gaziantep'in en önemli sorunlarından birisi olan ulaşım master planı için Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan ve Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Süleyman Kahraman ile de bir araya gelen Şahin, Gaziantep'te ulaşıma büyük katkı sağlamayı düşündükleri söyledi. Şahin, Gaziray Banliyö Projesi ve Gaziantep Devlet Demir Yolları arazisi için bakanlığa ayrıntıları sunduğunu belirtti

BİN 27 PROJE VAR
Hazine Müsteşarı İbrahim Halil Çanakcı ve yetkililer ve Avrupa Birliği birimleri ile dış kaynaklı finansman alabilmek için bir takım ikili görüşmeler yapan Şahin, bu görüşmelerin ve ilişkilerin en kısa zamanda sonuç vereceğini kaydetti. Seçim sürecinde Gaziantep için bin 27 proje ile yola çıktıklarını ve bu projeleri gerçekleştirmek için çalışmalara hemen başladıklarını açıklayan Başkan Fatma Şahin, projelerin Bakanlık düzeylerini tamamlamak için Ankara'daki ilk görüşmeleri tamamladıklarını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Şahin'in Ankara mesaisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN