Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir planlaması yapboza dönmemeli

Giriş Tarihi: 3.5.2014

Şehir Plancıları Odası yönetimini kabul eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Planlamalar yapboza dönüşmemeli, bir şehrin geleceğini düşünerek yapılmalıdır" dedi

YüreğirBelediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Şehir Plancıları Odası Adana Şube Başkanı Gülcan Ulutürk ve Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul etti. Düzenli şehirleşmenin en önemli şartının düzenli planlama olduğunu belirten Başkan Çelikcan, "Yapılan planlar günü kurtarmak için değil, bir şehrin geleceğini düşünerek planlama yapılmalıdır. Planlar yapboza dönüşmemelidir" dedi.

"ÖNERİLERE AÇIĞIZ"
Geride kalan 5 yılda Adana'da bulunan bütün sivil toplum örgütleri ile iş birliği içerisinde hareket ettiklerini belirten Çelikcan, "Bundan sonra da bütün sivil toplum örgütlerimizle iş birliği yapmaya devam edeceğiz. Onlardan gelen uygulanabilir önerileri her zaman dikkate alacağız. Gelişen ve hızla modernleşmeye başlayan Yüreğir, Adana'nın yakın zamanda parlayan yıldızı olacaktır" diye konuştu.

TÜM GÖZLER YÜREĞİR'DE

Kentsel dönüşüm çalışmaları ve özel yatırımcıların projeleriyle, bütün dikkatleri bir anda Yüreğir'e çektiklerini kaydeden Başkan Çelikcan, "Devam eden devlet yatırımları ve özel yatırımlar, ilçemizin gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. 9 ayrı bölgede başlattığımız kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Yeni yapacağımız konutlar, yeşil alanı ve sosyal donatısı bol konutlar olacak" şeklinde konuştu.

"İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ"
Şehir Plancıları Odası Başkanı Gülcan Ulutürk de amaçlarının Adana'nın düzenli kentleşmesine katkı koymak olduğunu belirtti. Yüreğir Belediye Başkanlığını ikinci kez kazanan Mahmut Çelikcan'a başarılar dileyen Ulutürk, Adana'da belediyeler ve sivil toplum örgütleri ile iş birliği içerisinde hareket etmeye hazır olduklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehir planlaması yapboza dönmemeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN