Başına gelmeyen kalmadı

Adana'da Özel Mert Kreşi'ne giden 4 yaşındaki Ali Tarık Uçaroğlu, iddiaya göre 15 gün içinde merdivenden düştü, eli kapıya sıkıştı, yüzü tırmalandı. Anne Günay Ekerer şikayetci oldu. Kreş sahibi mahkemede kusursuz bulunup beraat etti

Giriş Tarihi: 4.5.2014
Adana'da Baraj Yolu'nda faaliyet gösteren ve geçtiğimiz ay kapanan Özel Mert Kreşi'ne devam eden 4 yaşındaki Ali Tarık Uçaroğlu'nun başına 15 gün içinde gelmeyen kalmadı. İddiaya göre, yüzü diğer çocuklar tarafından tırmalanan, merdivenden düşen ve eli kapıya sıkışan küçük Ali Tarık'ın annesi okuldan şikayetçi oldu. Hakim karşısına çıkan ve kendilerinin kusuru olmadığını söyleyen kreş sahibi Günay Ekerer, anne Güler Kavak kamera kayıtlarının incelenmesini isteyince 'Kameramız yok' dedi. Mahkeme, kusur görmediği kreş sahibi için beraat kararı verdi.

İLK 2 GÜN YARALI GELDİ
Eşinden ayrılan ve 2 oğluyla yalnız yaşayan Güler Kavak, bir firmada servis elemanı olarak çalışmaya başlayınca küçük çocuğu Ali Tarık'ı kreşe göndermeye karar verdi. Mart ayı başında Özel Mert Kreşi'ne kaydolan Ali Tarık, ilk gün annesinin iddiasına göre eve yüzü tırmalanmış halde geldi. Anne Güler Kavak telefon açıp sorduğunda "Şımarıklık yapıyor, arkadaşlarıyla kavga etti" yanıtını aldı. Ertesi gün ise yine annenin iddiasına göre Ali Tarık eve sol elinin bir parmağı morarmış şekilde geldi. Kreş yöneticileri bu kez de "Tuvalete girerken elini araya sokmuş, sonra kapıyı kapatmış" dedi.

YÜZÜ TANINMAZ HALDEYDİ

Ali Tarık kreşteki 15'inci günü eve, burnu ve alnı morarmış, yaralar içinde geldi. Küçük çocuk annesine "Merdivenden düştüm" dedi. Anne Güler Kavak, kreş sahibi Günay Ekerer'den bilgi almak istedi. Kreş sahibi, telefonunu açmadı. Bunun üzerine anne Güler Kavak önce karakola, ardından Adli Tıp'a gitti. Oğlunun halini gösteren fotoğraflar çekti. Bu arada kreş sahibi Günay Ekerer işyerini devretti. Kreşi yeni sahipleri, bireysel gelişim ve danışmanlık merkezi olarak işletmeye başladı. Hakkında dava açılan Günay Ekerer, Adana 1'nci Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

SAVAŞA GİTSE BÖYLE OLMAZDI
Hakkında 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istenen Günay Ekerer bir kusurunun olmadığını, çocuğun son olayda merdivenden değil kaydıraktan düştüğünü, 'küçük bir olay' olması nedeniyle velisine haber vermediğini anlattı. İşyerini olaydan kısa süre sonra bir başka işletmeciye devrettiğini belirten Ekerer, ayrıca işyerinde kamera bulunmadığını söyledi. Anneyi ve kurumda görevli bir öğretmeni de dinleyen hakim, kreş sahibinde kusur görmeyerek beraat kararı verdi. Karara tepki gösteren anne Güler Kavak, "Beraat kararına inanamıyorum. Çocuğum asker olup savaşa gitse belki bu kadar hırpalanmayacaktı. Ama kreşin sahibi hiç ceza almadı" dedi. Anne Güler Kavak, kararı temyiz edeceğini, ayrıca tazminat davası açacağını söyledi. Bu arada kreş sahibi Günay Ekerer'e tüm aramalarımıza rağmen ulaşılamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başına gelmeyen kalmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN