Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meclis'in sağlığı GAÜN'e emanet

Gaziantep Üniversitesi (GAÜ) Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sağlık hizmeti veren 6'ncı üniversite oldu

Giriş Tarihi: 4.5.2014
Gaziantep Üniversitesi (GAÜ) ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) arasında sağlık hizmeti protokolü imzalandı. GAÜN, bu prestijli imza ile Türkiye'de TBMM'ye sağlık hizmeti veren 6'ncı üniversite olma başarısını gösterdi. Ankara'da yapılan imza törenine TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Çiftçi ile AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, GAÜN Rektörü Yavuz Coşkun, Rektör Yardımcısı Ali Gür, Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Metin Kılınç ve Başhekim Yardımcısı Belgin Alaşehirli katıldı.

DAHA KALİTELİ HİZMET

TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, daha önce Ankara'dan Hacettepe ve Gazi, İstanbul'dan Cerrahpaşa ve Çapa, İzmir'den ise Ege Üniversite ile sağlık hizmeti anlaşması imzalandığını belirterek, "Uzman ekibimiz Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde incelemelerde bulundu ve anlaşma için tüm şartları taşıdığı yolunda rapor hazırladılar. Üniversite hastanelerinin gerek hizmet kalitesi, gerekse ekonomik olarak uygunluğu tartışılamaz. GAÜN ile yaptığımız bu anlaşma ile hem meclisimizin sağlık harcamalarında düşüş olacağını, hem de milletvekili ve yakınlarının daha kaliteli bir hizmet alabileceğini düşünüyoruz" dedi.

BİR PRESTİJ HİZMETİ

Rektör Yavuz Coşkun ise Şahinbey Uygulama Hastanesi'nin, bölge illeri ve komşu ülkelere donanımlı ve tecrübeli kadrosuyla sağlık hizmeti verdiğini belirtti. Coşkun, "Hastanemizde dahili ve cerrahi branşların tümü hizmet vermektedir. Ayrıca laboratuvar alanında da en ileri teknolojiyi kullanıyor. 943 yatak, 39 ana bilim dalı 536 doktor, 566 hemşire ve bin 321 sağlık çalışanı bulunan hastanemiz, organ naklinde de kendisini kanıtlamıştır. Bölgenin 'Referans Hastanesi' konumundaki hastanemizin, TBMM'ye de hizmet vermeye başlaması bizim için bir prestij hizmetidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis'in sağlığı GAÜN'e emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN