Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızıltepe'de evin bahçesine kurulan baz istasyonuna tepki

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde GSM şirketi tarafından bir evin bahçesine kurulan baz istasyonuna mahalle sakinleri tepki göstererek bir an önce kaldırılmasını istedi.

Giriş Tarihi: 5.5.2014 15:01
Kızıltepe ilçesi Bahçelievler Mahallesi 243. Sokak üzerindeki tek katlı bir evin bahçesine özel bir GSM şirketi tarafından kurulan baz istasyonuna mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri tepki gösterdi. Baz istasyonun kaldırılması için imza topladıklarını ve suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Mahalle Muhtarı Ramazan Bozan, 'Özel bir GSM şirketi muhtarı bulunduğum mahallede bizden habersiz bir evin bahçesine baz istasyonu kurmuş. Bu kadar dikkatsizlik ve sahipsizlik olmaz. Radyasyon olduğu için zararı var, mahalle sakinleri çok tepki gösteriyor. Özel sektör de olsa böyle bir iş için bize başvurması gerekiyordu. Mahalle olarak kesinlikle kabul etmiyoruz, bunun kaldırılması için hem imza topladık, hem de cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk" dedi.

Baz istasyonu direğini evinin bahçesine kurulan Menduh Omay ise böyle bir işin tehlikesini bilmediğini söyledi. Omay, "Bu direği kurmaya geldiklerinde ben radyasyon tehlikesinin farkında değildim. Direk kurulduktan sonra tüm mahalle tepki göstererek üstüme geldi. Hatta evimi yakmaya bile kalkıştılar. Mahallelinin tepkisinden dolayı bu direği burada istemiyorum. Şayet kaldırılmazsa ya evimi yakacaklar ya da bu mahalleden başka bir yere taşımam lazım, onun için bu direğin buradan kaldırılmasını istiyorum" diye konuştu.
Mahalle sakinlerinden Mehmet Nuri Bayat da komşularının avlusuna kurulan baz istasyonu direğini istemediklerini söyledi. Bayat, "Belki maddi olarak komşumuzu kandırmışlar. Muhtardan ve komşularından habersiz kurmuşlar, en azından komşuların rızasının alınması gerekirdi" şeklinde konuştu.

Zararlı şeyleri mahallelerinde istemediklerini belirten Cemal Çiçek, 'Mahalle sakinlerinden izinsiz yapmışlar. Radyasyon olduğu için bütün mahalleye zararı var. Bütün mahalle sakinleri kaldırılmasını istiyor. İnsanlara ve hayvanlara zararlı olduğu için bunu mahallemizde istemiyoruz. Bir an önce yetkililerin bunu şehir dışına çıkarmasını istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızıltepe'de evin bahçesine kurulan baz istasyonuna tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN