Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otopark vurgunu adliyeye taşındı

Adana cadde ve bulvarlarındaki otopark vurgunu devam ediyor. Harita mühendisi Murat Çelik, Büyükşehir ve İntelli firması hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu

Giriş Tarihi: 6.5.2014
Adana 1'inci İdare Mahkemesi'ne açtığı dava ile Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş. ile Aşama Teknoloji ve Otopark Hizmetleri A.Ş., arasında yapılan anlaşmayı iptal ettiren harita mühendisi Murat Çelik, İntelli firmasının vatandaşlardan haksız bir şekilde para toplamayı sürdürmesi karşısında soluğu adliyede aldı. Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş. yöneticileri hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunan Çelik, İçişleri Bakanlığı'nın olaya el koyması gerektiğini savundu.

MAHKEME KARARINA RAĞMEN

Sabah saatlerinde Toros Caddesi üzerinde aracını park eden Murat Çelik, İntelli parkomat görevlisinin kendisinden otopark ücreti istemesi üzerine Adana 1'inci İdare Mahkemesi'nin aldığı yürütmeyi durdurma kararını gösterdi. Görevlinin, "Firma bu konuda bize bir şey söylemediği için ücret almam lazım" demesi üzerine park ücretini ödeyen Çelik, İntelli firmasının kanunsuz bir şekilde ücret aldığı iddiasıyla Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

"GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA"
Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş. yöneticileri hakkında "görevi kötüye kullanma" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunan Çelik, dilekçesinde "Adana 1'inci İdare Mahkemesi'nin 5 Şubat 2014 tarihli yürütmeyi durdurma kararının tebliğ tarihi olan 24 Şubat 2014 tarihinden itibaren 30 gün süre sonunda 26 Mart 2014 tarihine kadar gereğini kasten yerine getirmeyen Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu üyelerinin 5237 sayılı Kanun'un 257/1. Maddesi uyarınca suç işledikleri aşikardır" dedi.

"PARK ÜCRETİ ÖDEMEYİN"
Adana caddelerinde vatandaşlardan kanunsuz bir şekilde para toplandığını vurgulayan Çelik, İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin de, bu kanunsuzluğu soruşturmaları gerektiğini söyledi. Devletin kasasına girmesi gereken paraların haksız bir şekilde birilerinin cebine girdiğini belirten Çelik, "Adanalıların İntelli'nin sorumluluk alanındaki caddelerde ücret vermemeleri gerekmektedir. Vermek zorunda kalırlarsa fişlerini atmasınlar" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otopark vurgunu adliyeye taşındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN