Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmenin kız öğrencileri istismarına 47 yıl istendi

Adana'da 2 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen öğretmen hakkında savcı mütalaa verdi. Suçlu olduğu belirtilen sanığın 47 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi

Giriş Tarihi: 7.5.2014
Adana'da evine çağırdığı 2 kız öğrencisine baba şefkatiyle yaklaşıp cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 35 yaşındaki öğretmen U.K.'nin yaklaşık 3 yıl süren yargılamasının sonuna gelindi. Duruşma Savcısı, mütalaada öğretmenin "2 kız öğrencisine nitelikli cinsel istismarda bulunmak ve alıkoymak" suçlarından 47 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Mütalaada mağdurlardan D.N.'nin ruh sağlığının bozulduğu da anlatıldı. Suçlamaları kabul etmeyen U.K.'nin avukatı esas hakkında savunma yapmak için süre istedi.

POLİSE İHBAR GELDİ

Adana'da bir ilköğretim okulunda Sosyal Bilgiler öğretmenliği yapan U.K.'nin iddiaya göre, 2012 yılında kendisi gibi öğretmen olan eşinin okulda olduğu sıralarda öğrencilerini evine çağırıp cinsel istismarda bulunduğu yönünde polise ihbarda bulunuldu. Ahlak bürosu, mahkeme kararıyla öğretmenin cep telefonunu dinlemeye aldı. Ayrıca da fiziki takip yapılmaya başlandı. Yapılan soruşturma sonunda öğretmen U.K.'nin öğrencileri 13 yaşındaki M.B. ile 14 yaşındaki D.N.'yi zaman zaman evine çağırıp cinsel istismarda bulunduğu belirlendi. 14 Haziran'da U.K.'nin telefonla öğrencisi M.B.'yi evine çağırdıktan kısa süre sonra eve baskın yapıldı. Yarı çıplak haldeki öğretmen gözaltına alındı ve tutuklandı. Savcı, öğretmen hakkında dava açtı.

"KAMPUS KURULDU"
Adana 9.Ağır Ceza Mahkemesi'nde bir süre tutuklu yargılanan ve tahliye olan U.K. iddiaları yalanlamış, "D.N. ve M.B. 2-3 kez evime gelip, benden kitap dergi almıştı. Bu durumdan eşimin de haberi vardı. D.N. ile sürekli telefonda görüşmemizin nedeni onun ısrarı, onu kırmak istemeyişimdir. Evime gelen mağdureleri geri çevirmemem onları kırmamaya yöneliktir. M.B.'nin polisle işbirliği yapıp, kumpas kurduğunu düşünüyorum"demişti.

İSTİSMARI DOĞRULAMIŞTI
Olayın mağdurlarından 15 yaşındaki D.N. öğretmenin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyleyerek, şikayetçi olmadığını belirtmişti. Soruşturma sırasında aldırılan raporda öğrencilerden D.N.'nin ruh sağlığının bozulduğu belirlendi. Yaklaşık 2 yıl süren yargılamayla ilgili duruşma savcısı mütalaasını mahkemeye sundu. Savcı, öğretmeni suçlu olduğunu belirterek "cinsel istismar ve hürriyetten yoksun bırakma" suçundan cezalandırılmasını istedi. Duruşma karar için ertelendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmenin kız öğrencileri istismarına 47 yıl istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN