Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birleştirici güç

Giriş Tarihi: 8.5.2014

Mersin İdmanyurdu Onursal Başkanı Hamit İzol, üniversiteli öğrencilerle buluştu. İzol sporun her kesimi birleştirici bir güç olduğunu belirtti

Mersin İdmanyurdu Onursal Başkanı Hamit İzol, sporun her kesimi birleştirici bir güç olduğunu belirterek 'kardeşlik ve barış' boyutuna vurgu yaptı. Mersin Üniversitesi tarafından bu yıl 20'ncisi yapılan Spor ve Kültür Şenliği kapsamında Sosyoloji Topluluğu tarafından düzenlenen 'Sporun içselleşmesi' başlıklı panele İzol ile birlikte Kulüp Genel Sekreteri Abdi Kurt ve Doç. Dr. Ahmet Talimciler konuşmacı olarak katıldı. İzol, sporun artık bir sektör olduğunu söyledi. Futbolda artık her şeyin para olduğuna dikkat çeken Hamit İzol, "Türkiye'de bütün takımlar bu konuda büyük paralar harcıyor. Bununla birlikte seyir keyfi de arttı" dedi. Yabancı oyuncu konusunda kısıtlama yapılmasını doğru bulduğunu ifade eden İzol, "TFF bu konuda doğru yapıyor. Eğer sayıyı serbest bırakırsa alt yapılardan oyuncu yetişmez. Bu konuda kulüplerin de itiraz etmemesi lazım" diye konuştu.

YERİNDE BİR UYGULAMA
E-bilet uygulamasının yerinde bir karar olduğunu savunan İzol, "Burada her şey düzene girecek. Örneğin yakalaması olan bir kişi maça giremeyecek. Bu konuda önemli adımlar atıldı. Sistem gün geçtikçe oturacak" dedi. Genel Sekreteri Abdi Kurt ise Akdeniz Oyunları kapsamında yapılan Mersin Arena Stadyuma para ödediklerini ifade etti. Kurt, "O stat kimin için yapıldı? Biz yönetim olarak para ödemek zorunda bırakıldık" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birleştirici güç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN