MELİH ABİ: Demirciler sitesi bozuk yoldan şikayet ediyor

Giriş Tarihi: 8.5.2014
Adana'dan Yüreğir ilçesinden bir şikayet aldım. Okurumuz Demirciler Sitesi'nden aradı ve dedi ki; "Site sakinleriyiz. Aradığım Yer sizin baskı tesislerinizin arka tarafına düşüyor. Yani 2109 ve 2110 Nolu sokaklar. Site yapılırken yıllar önce yollar beton yapılmış, ama şimdi bu betonlar deforme olmuş. Küçük bir motosiklet bile ortalığı toz dumana bırakıyor. Sitemizde demirciler, nakliyeciler kamyoncular gibi büyük araçları olan şirketler var. İnanın onlar geçtiğinde bırakın dışarı çıkmayı içerde bile oturamıyoruz. Daha önce Büyükşehir'e Zihni Aldırmaz döneminde müracaatımız olmuştu. Bize söz de verildi ama zaman yetmedi ve sorunumuz giderilemedi. Şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Sözlü'den rica ediyoruz. Bu çektiğimiz çileden bizi kurtarsın" Okurumuzun talebini köşeme taşıdım. Umarım yol sorunu kısa sürede çözüme kavuşur.

HAYAT BAYRAM OLSA
Adana'dan bir davet aldım. 100. Yıl Terapi Merkezi'nden. 10 Mayıs cumartesi günü saat 14.00'de Seyhan Kültür Merkezi'nde etkinlikleri var. Davetiyede, "Farklı olduğumu haykırıyordu dünya, ama elimden tutan birileri vardı hala. Elimden tutup sıcak yürekleriyle anlatıyorlardı bu dünyayı bana. Konuşmaya başladım yavaşça sonra alfabeyi öğrettiler bana. Adım adım başladım hayata, nice 'emeklerle' emeklemeye, yürümeye, koşmaya başladım en sonunda. Birileri vardı yanımda tek değildim bu hayat yolunda. Tek olan yüreklerimizde, tek ve coşkuyla atıyordu bu sevda yolunda. Şimdi yine yeniden yeşeren umutlarımız, bitmeyen ümitlerimiz ile sizlerle el ele büyük işler başarmaya hazırlanıyoruz. 'Hayat bayram olsa' şarkısını el ele söyleyerek bütün dünyaya haykırmak için sizleri 'Terapi Bayramı'na bekliyoruz" deniyor. Davetiyeyi size aktardım. Çocuklarımız sizleri bekliyor, yalnız bırakmayın.

GÜLMECE
Temel bir iş bulmuştur. İşyerinin sahibiyle konuşmaktadır. Temel: "Efendim aylığım ne kadar? Ne kadar kazanacağım?" İşyeri sahibi: "Şimdilik 200 lira 3 veya 4 ay sonra 350 lira" Temel: "O zaman ben 3 ay sonra tekrar gelirim."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MELİH ABİ: Demirciler sitesi bozuk yoldan şikayet ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN