MELİH ABİ: Kasisler çok yüksek araçların altı sürtüyor

Giriş Tarihi: 9.5.2014
Adana'dan Şakirpaşa Mahallesi'nden bir şikâyet aldım. Şikâyet konusu kasisler. Okurumuz Hasan Çetin, Şakirpaşa Mahallesi 42109 nolu Sokak'ta ikamet ettiğini belirtiyor ve "Bizim sokağımızda 4 adet yavaşlatma kasisi var. Olması iyi olası bir kazayı önlüyor fakat haddinden yüksek. Can güvenliğimiz için yapılan bu hizmete bir diyeceğimiz yok ama yeni nesil araçlarımızla içinde 3-4 kişiyle geçtiğimiz de sürekli olarak aracın altını vuruyoruz. Sonuçta bu araçlarımızda milli servet. Lütfen kasisler kanunda ön görülen boyuta çekilsin. Belediye yetkililerimiz soruna çözüm bulsunlar. Kasisleri istiyoruz ama normal boyutta olsun" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Talebinin dikkate alınacağını düşünüyorum.

CAMİ TEMİZLİK EKİBİ GÖREVE DEVAM EDECEK

Geçtiğimiz günlerde bir okurumuzun geçen dönemde cami temizleme ekibi ile ilgili isteğini köşemize taşımıştım. Bu konuda Seyhan Belediyesi Basın Bürosu bize bir açıklama yaptı. Başkan Zeydan Karalar gerekli talimatları vermiş. Cami temizleme konusunda hassas davranacaklarını ekibin aynen göreve devam edeceğini söylemiş. Ayrıca aynı ekibin kilise ve türbelerde de temizlik yapacağını ifade etmiş. Biz de Karalar'a köşemizde yer alan konulara duyarlı yaklaşımları nedeniyle teşekkür ediyoruz. Başkan Karalar bir de sokak aralarındaki hurda araçlarla ilgili uyarımız için de gerekli talimatları vermiş. Bunlarla ilgili bir çalışma yapılacakmış. Gerekirse mahalle aralarından kaldırılıp belirli bir yerde toplanması gerektiğini söylemiş. Bunun için de teşekkür ediyoruz.
Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MELİH ABİ: Kasisler çok yüksek araçların altı sürtüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN