Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saldırgana 5 yıl hapis cezası az

Adana'da boşanmak için dava açan eşinin boğazını keserek ağır yaralayan ve 5 yıl hapis cezasına çarptırılan koca için verilen kararı Yargıtay bozdu

Giriş Tarihi: 9.5.2014
Adana'da ayrılma aşamasındaki öğretmen eşi Özlem Yılmaz'ın 13 bin 500 TL'sini geri ödemediğini ileri sürerek boğazını kesip, ağır yaralayan kamyon şoförü Vedat Yılmaz'a (46) verilen 5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından eksik ceza tayini gerekçesiyle bozuldu. Yeniden yargılanan tutuksuz sanığın cezası 7 yıl 6 aya çıkarıldı. Karar kesinleşirse Vedat Yılmaz, aldığı cezayı çekmek için cezaevine gönderilecek.

"İSTESEM ÖLDÜRÜRDÜM"
Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada ilk duruşmadaki ifadesini tekrarlayan tutuklu sanık, boşanma aşamasındaki eşini öldürmek ya da yaralamak istemediğini öne sürerek, "13 bin 500 liramı vermiyordu. Olay günü konuyu görüşmek için bekledim. Hakaret edip, elini çantasına atınca korkup, falçatayı çıkardım. Ben 60, o ise 90 kilo, gücüm yetmezdi. Boğuşma esnasında yüzü kesilmiş. Oturup, polisin gelmesini bekledim. İstesem öldürebilirdim" dedi.

"KAFANI KOPARIRIM"
Adana'da bir lisede öğretmenlik yapan Özlem Yılmaz'da ifadesini tekrarlayarak sanığın yalan söylediğini belirtti. Yıldız, borcu olmadığını belirterek " Evliliğimiz süresince çalışmadı. Maaşımla geçindik. Olay günü sabah erken durakta öğrencilerin gözleri önünde boynumdan tutup, bıçakla boğazımı kesmek istedi. 'Kafanı koparacağım' diye tehdit ediyordu. Yüzümü parçaladı. En ağır şekilde cezalandırılsın" dedi. Mahkeme, yeniden yargıladığı sanığın cezasını 7 yıl 6 aya çıkarttı.

OKUL ÖNÜNDE YARALADI
Olay, 22 Şubat 2011 tarihinde sabah erken saatlerde meydana gelmişti. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Özlem Yılmaz'ın görev yaptığı lisenin yakınlarında meydana geldi. İddialara göre Özlem Yılmaz, eşinden ayrılmak için boşanma davası açtı. Öfkeli koca eşini okula giderken takip edip, bıçakla boğazını keserek yaraladı. Öğretmen, yoldan geçen bayan doktorun ilk müdahalesinden sonra hastaneye kaldırıldı ve 1,5 ay yoğun bakımda tedavi gördü. Koca hakkında "Eşini öldürmeye teşebbüsten 20 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saldırgana 5 yıl hapis cezası az
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN