Yeğenli'de yılan paniği

Giriş Tarihi: 9.5.2014
Mersin'in Yeğenli Mahallesinde köylüler tarafından görülen yaklaşık 4 metre uzunluğunda, 30 cm genişliğinde, boynuzları olduğu iddia edilen yılan, vatandaşlarda tedirginlik yarattı. Kazancı mevkiindeki dağlık alanda geçimini eşi Mustafa Sağır ile birlikte keçi yetiştiriciliğiyle yapan Emine Sağır'ın gördüğünü iddia ettiği yılan hem aileye hem de vatandaşlara korku yaşattı. Vatandaşlar Ellerinde sopalarla yılanı arayıp, bulmaya çalışıyor.

"KÖYLÜLERİMİZ TEDİRGİN"
Köy Muhtarı Nurettin Keskin, "Geçimini hayvancılıkla sağlayan Mustafa- Emine Sağır çifti burada bir yılan gördüklerini söyledi. Bizde durumu çevre korumaya bildirdik ve yetkililer gelip inceledi. İzlerin yılana ait olduğunu söyledi. Durumu Ankara'daki yetkililere bildirip yılanı yakalamak için daha sonra çalışma yapacaklarını bildirip gittiler. Ayrıca iki ayrı iz gördük. İlk gördüğümüz iz küçük ikinci iz ise büyüktü. Köy halkımız tedirgin" dedi.

"YILANI BİR KAÇ KEZ GÖRDÜK"
Yılanı gördüğünü iddia eden Emine Sağır da, "Köpek havlamasını duydum ve baktığımda kayalarda büyük bir yılan gördüm. 4 tane boynuzu vardı. Çığlık atınca çalılıkların arasına girip kaçtı. Yılanı birkaç kez daha gördük. Bir keçimizi de sokarak telef etti. 3-4 güne bir keçilerin olduğu yere geliyor. Hayatımda hiç bu kadar büyük bir yılan görmedim. Sadece keçiler değil bizim de hayatımız tehlikede" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeğenli'de yılan paniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN