Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erhan ÖZMEN: Annelere en güzel hediye 'çözüm süreci'

Giriş Tarihi: 10.5.2014
Aslında bu başlık geçen yıl anneler günü için kaleme aldığım yazıya ait. Annelere en güzel hediye 'çözüm süreci' demiştim geçen yılki anneler günü yazımda. Anaların gözyaşlarının dinmesi için çözüm sürecinin desteklenmesi gerektiğini savunmuştum.
Hala savunuyorum. Analarımız için, evlatlarımız için, vatanımız için, kalkınmamız için, gelişmemiz için, huzur için…
Aradan geçen bir yılı çok şükür ki bölgeden acı haber almadan atlattık. Aksine bölgeden güzel haberler aldık. Bölgedeki ekonomik ve sosyal hareketlenmeyi sevinçle izledik. İşte
size bir yılın ekonomik özeti: Geçen hafta açıklanan ihracat rakamlarına göre yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine oranla Batman'dan yapılan ihracatta yüzde 76, Diyarbakır'da yüzde 63, Adıyaman'da yüzde 62, Şanlıurfa'da ise yüzde 20 artış oldu.
Bölgenin iş dünyası bu artışın tek sebebini çözüm süreci olarak görüyor. Sürecin kazanca dönüştüğünü söylüyor. Çünkü artık bölgede hayat normale döndü. Motivasyon ve güven arttı. Yatırımlar açısından bakir kalmış olan bölge girişimcilerin gözdesi oldu. Yani analar her zamanki gibi haklı çıktı. Barış her derdin devası. Eğer anaların gözyaşlarını dindirirsek hepimiz mutlu oluruz. Annem ve eşim başta olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyorum.

Başarısızlık ve felaketlere rağmen hayata karşı güvenlerini sonuna kadar saklayabilen insanlar, daha çok iyi bir anne tarafından büyütülmüş olanlardır. Andre Maurois
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erhan ÖZMEN: Annelere en güzel hediye 'çözüm süreci'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN