Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstinaf Mahkemesi inşaatı yükseliyor

Giriş Tarihi: 11.5.2014

Adana Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) hizmet binasının inşaatı hızla yükseliyor. Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Akın Çakın inşaatta incelemede bulundu

Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Akın Çakın, Adana Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) hizmet binası inşaatında incelemelerde bulundu. Çeşitli etkinlikler için Adana'ya gelen Strateji Geliştirme Başkanı Akın Çakın, Yüreğir İlçesi Köprülü Mahallesi'nde 29 Kasım 2013'de yapımına başlanan Adana Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) hizmet binasının inşaatını da gezip, yapım süreciyle ilgili bilgi aldı. Çakın, binanın bir an önce tamamlanacağını söyledi.

İNŞAATTA İNCELEME
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun ve Adana İlk Derece Mahkemeleri Komisyon Başkanı Mehmet Kaya'nın eşlik ettiği Başkan Akın Çakın, inşaat yapım sürecini inceledi. Yaklaşık 33 bin metrekare alan üzerinde kurulan binanın 2 bodrum, 1 zemin ve 5 katlı 106 bin metrekare kapalı alandan oluşacağını belirten yetkililer, inşaatın 2015 yılı Temmuz ayına kadar tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

İLK DERECE TEMYİZ MAHKEMESİ
Adana AK Parti Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, "İnşaat faaliyetleri son hız devam ediyor. Burası bitince vatandaşın bekleyen işleri, dosyaları, hukukla ilgili sorunları daha hızlı çözülecektir. Bölge Adliye Mahkemeleri ilk derece temyiz mahkemesi olacağından vatandaşlarımız Ankara'ya temyize gitmeden birçok davalarını bu sayede halledeceklerdir."dedi.

BÖLGEYE HİZMET
Bölge Adliye Mahkemesi'ndeki amacın, daha etkin bir kanun yolu incelenmesini sağlama hedefi olduğunu belirten Erdinç şunları söyledi. " Bu mahkemelerin Bölge Adliye Mahkemesi adıyla anılması sadece bir şehrimize hizmet etmeyeceği, bölgesinde yer alan şehirlere de hizmet edeceği içindir. Adana'ya yapılan bu mahkeme binası bizim dışımızda; Hatay, Mersin ve Osmaniye'den gelecek olan davalara da bakacak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstinaf Mahkemesi inşaatı yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN