Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aile içi şiddet masaya yatırıldı

Adana Adliyesi'nde düzenlenen toplantıda aile içi şiddet konusunda yasa ve uygulamalarla ilgili kolluk kuvvetlerine detaylı bilgi verildi

Giriş Tarihi: 12.5.2014
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce düzenlenen "6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadın Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun Uygulanması" konulu toplantıda, artan aile içi şiddet suçları karşısında alınacak tedbirler masaya yatırıldı. Jandarma ve emniyet birimlerinde bu suça bakan yaklaşık 70 kolluk görevlisine kanunun işleyişi anlatıldı.

KOORDİNELİ HAREKET

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, 6284 sayılı yasanın, hem uluslararası hem ulusal mevzuat bakımından birçok imkanı kullanıcılarına sunduğunu söyledi. Özellikle tekrar eden şiddet olaylarına dikkat çeken Yeldan, "Yasanın uygulanması ile ortaya çıkan sonuçlara baktığımızda, tekrarlanan şiddet olaylarında yapılacak müdahale işlemlerinin doğru planlama dahilinde olması gerekiyor" dedi.

BİLGİ VERİLDİ

Koza Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü Esra Evelek, İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı karakollarda ve Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis merkezlerinde yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. Aile İçi Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Ahmet Çam da, Aile İçi Şiddet Bürosu'nun görev alanı ve uygulamada görülen önemli hususlar hakkında bilgi verdi.

"SIFIR TOLERANS"
Adana 1. Aile Mahkemesi Hakimi Erdem Şimşek, yasanın uygulama alanı, tedbirler ve ceza verilmesi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında konuştu. Amaçlarının şiddete sıfır tolerans olduğunu vurgulayan Şimşek, ortak çalışmasıyla, suçla mücadelenin kolaylaşacağını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile içi şiddet masaya yatırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN