Engelli gençlerden çakı gibi asker oldu

Adana'da engelli 45 genç temsili olarak bir gün askerlik yaptı. Yemin töreni sonrası aileler çocuklarını omuzlarına alarak "En büyük asker bizim asker" diye slogan attı

Jandarmanın kuruluşunun 175'inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen törenle engelli 45 genç temsili olarak bir gün askerlik yaptı. Askeri üniformayı giyen ve yemin eden engelli gençlerin aileleri mutluluk gözyaşı döktü. Yemin töreninden ardından aileler çocuklarını havaya kaldırarak, "En büyük asker bizim asker" sloganı attı. Törene katılan protokol mensupları askerlere terhis belgelerini verdi.

KATILIM YÜKSEK
İl
Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen törene Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, Vali Yardımcıları Halis Arslan, Durmuş Genç, İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Bulut, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ile birlikte engelli gençlerin aileleri ve yakınları katıldı. Törene katılan ailelerin heyecanı yüzlerinden okunuyordu.

ONURLANDIRDILAR

Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Bulut yemin eden askerlere seslenerek, "Gönülden inanıyoruz ki, size ihtiyaç duyulduğunda, bu yemini eden her vatan evladı gibi, sizler de bu vatan için canınızı esirgemeyeceksiniz" derken, arkadaşları adına konuşan engelli İsa Gökler ise, "Bizleri onurlandırdılar. Bu üniformayı bir gün dahi giymek gurur verici" dedi.

OMUZLARA ALDILAR

Yemin törenin ardından askerlere Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gönderilen hediyeler ve terhis belgeleri verildi. Tören sonunda aileler çocuklarıyla birlikte fotoğraf çektirerek bu anı ölümsüzleştirdiler. Bazı aileler de çocuklarını havaya kaldırarak "En büyük asker bizim asker" diyerek bağırdılar. Daha sonra aileler çocuklarıyla birlikte geleneksel jandarma yemeği yedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli gençlerden çakı gibi asker oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN