Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kursiyerlerde sertifika heyecanı

Giriş Tarihi: 13.5.2014
Adana'nın Ceyhan ilçesinde 2014 Yılı Şubat ayı dönemi "Ustalık, Kalfalık, Usta Öğreticilik" kurslarında başarılı olan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi. Ceyhan Haydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi folklor ekibinin gösterisiyle başlayan törende konuşan Mesleki Eğitim Müdürü Ziya Pekmezci, sınavlarda 79 ustalık, 100 kalfalık, 70 usta öğretici ile toplam 249 kişinin belge almaya hak kazandığını söyledi.

YUNUS EMRE ÖRNEĞİ
İl
Milli Eğitim Müdürü Muharrem Gelen ise " Kimliği güçlü bireyler için çıraklık ve ustalık politikasına daha çok ağırlık vermemiz gerekmektedir. Üretmediğiniz yerde, siz üretenlere mahkûmsunuz, çalışmanın erdemine ulaşmak için Yunus'un sabrını göstermemiz gerekir. 'Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım' sözüne değinmek istiyorum. Dünyanın her yerinde vatandaşlarımız başarılı işler yapıyor. Bu bize yetmez daha çok üretmeli ve daha çok çalışmalıyız" dedi.

YOLLARINI AÇACAĞIZ

Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı da "Bilenle bilmeyen bir olmaz" sözünü hatırlatarak. "Bana göre ilim, bilim ve sanatın her zaman iltifata tabi olması gerekiyor. Eğer biz onlara sanatkâra, ustaya, ilimle uğraşan insanlara değer vermezsek iltifat etmezsek içimizden, ilimizden, ülkemizden ayrılırlar. Kalfalık ve ustalık belgesini alan kursiyerlerimize hep birlikte belgelerini verip onların sosyal ve toplumsal 'Hayatta ben de varım' demelerinin yolunu açmış olacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kursiyerlerde sertifika heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN