Akademiada'yla sanat dolu günler

Giriş Tarihi: 15.5.2014

Yakın Doğu Üniversitesi'nin (YDÜ) düzenlediği 5'inci Uluslararası Akademiada Sanat Akademisi, KKTC'de sanatseverler için unutulmaz bir etkinlik oldu

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nin bu yıl 5'incisini düzenlediği Uluslararası Akademiada Sanat Akademisi, 28 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. Akademiada atölyelerinde üretilen eserlerin yer aldığı sergi, YDÜ Hastanesi Sergi Salonu'nda kalabalık bir katılımla açıldı.

'SÜREÇTEN MEMNUNUZ'
Sergi açılışı öncesi YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel ve beraberindeki heyet heykel atölyesini gezdi. Atölye sorumlusu hocalar ve ilgililerden bilgi alan Günsel, Akademiada'nın bugünlere geldiği süreçten ve elde edilen sonuçlardan çok memnun olduğunu, sanatın farklılığını ve sanatçının gücünü göstermesi açısından ortaya çıkan çalışmaların güzel bir örnek oluşturduğunu belirtti.

ATÖLYELER KURULDU

Akademiada Sanat Akademisi'nde 82'si yurtdışından toplam 143 katılımcı 10 gün boyunca resim, heykel, seramik, grafik tasarım ve baskı resim atölyelerinde üretim-paylaşım süreci yaşadı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da alanında uzman ve yetkin sanatçıların atölye sorumluluklarını yürüttüğü etkinlikte resim atölyesi, seramik atölyesi, grafik atölyesi ve baskı resim atölyesi oluşturuldu. Atölyelerde resimler, heykeller, seramik panolar, illüstrasyonlar yapıldı.

KONFERANS GELENEĞİ DEVAM ETTİ
Akademiada'da uygulamalı çalışmaların yanı sıra artık geleneksel olarak etkinlik kapsamında düzenlenen konferansı bu yıl Hacettepe Üniversitesi'nden Öğr. Gör. Dilek Karaaziz Şener "1940'tan Günümüze Sanat-Çağdaş Sanat Nedir?" başlığı ile verdi. Öte yandan, YDÜ Hastanesi Sergi Salonu'nda halkın ve sanatseverlerin beğenisine sunulan Akademiada- 5 sergisinin mayıs ayı sonuna kadar izlenebileceği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akademiada'yla sanat dolu günler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN