Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kraliçeden ÇÜ'de master class eğitim

Giriş Tarihi: 15.5.2014

Dünyaca ünlü viyolonsel sanatçısı Dilbağ Tokay, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) öğrencilerine master class eğitimi verdi

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı, önemli bir akademisyeni ağırladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı Öğretim Üyesi viyolonsel sanatçısı Yrd. Doç. Dr. Dilbağ Tokay, ÇÜ Devlet Konservatuvarı öğrencileriyle buluştu. "Biz evrensel bir iş yapıyoruz" diyen Tokay, "Müzik dünyanın her yerine gittiğinizde kurabildiğiniz ortak iletişim biçimi. Bu dili iyi kullanmamız gerekiyor" diye konuştu.

DÜNYA TANIYOR
ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık'ın davetlisi olarak Adana'ya gelen viyolonsel sanatçısı Yrd. Doç. Dr. Dilbağ Tokay, Konservatuvar öğrencilerine Viyolonsel master classs kursu verdi. Viyolonselde uluslararası üne sahip olan, birçok ödül ve başarısı bulanan Yrd. Doç. Dr. Dilbağ Tokay, 3 gün boyunca yetenekli öğrencilerle özel dersler yaparak, viyolonsel alanında tecrübelerini aktardı.

BAŞARI HİKAYELERİ VAR

Yrd. Doç. Dr. Dilbağ Tokay, yetenekli gençlerle tanışma fırsatı bulduğu için mutluluk duyduğunu söyledi. ÇÜ Devlet Konservatuvarı'nın yetenekli gençleriyle ilgili bugüne kadar birçok başarı hikâyesi duyduğunu belirten Tokay, "Çok zengin bir şehriniz var. Gençlerinizle gurur duymanız gerekiyor" dedi. Master Class eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilere katılım ve başarı belgesi verildi.

MASTER CLASS NEDİR?
Master class, alanında yetkin bir isim tarafından verilen ve özel olarak seçilmiş bir grup öğrenci ile sürdürülen bir çalışmadır. Bu eğitim, kendi enstrümanında ilerlemek üzere çalışmalara katılan kişilere, ileri düzeyde performans ve yorumculuk becerisi kazandırılmasına yönelik uygulamaları kapsıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kraliçeden ÇÜ'de master class eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN