Melih ABİ: Çıkmaz sokaklarla ilgili hiçbir çalışma yapılmadı

Giriş Tarihi: 15.5.2014
Adana'dan Recep Bolat isimli okurumuz Namık Kemal ve Mithatpaşa mahalleleri arasında bir esnaf. Çıkmaz yol ile ilgili şikayetini dile getirerek, "Mithatpaşa Mahallesi tarafından metronun böldüğü yolun Mücahitler Caddesi'ne bakan kısmı tamamen çıkmaz sokak. Bu durum Kanal 1. duraktan başlıyor, yukarıdaki sulama kanalına kadar devam ediyor. Bahsettiğim sokaklar akşam karanlıkta kalıyor. Söz konusu sokaklar ilgili birkaç kez başvuruda bulunduk ama bir sonuç alamadık. Ara sokaklar ilçe belediyelerinin. Sanıyorum ilçelerle daha kolay çözüm bulacağız. Lütfen ama lütfen metro yolundan Mücahitler Caddesi'ne bakan yolların çıkmaz sokak olmaktan kurtarılması konusunda yardım istiyoruz. Esnaf ve mahalle sakinleri olarak yollar açılırsa çok mutlu olacağız. Yolların açılmasının trafiğe bir sakınca yaratacağını düşünmüyorum. Aksine trafik önemli ölçüde rahatlar" dedi. Okurumuzun yol talebini köşemize taşıdım. Dikkate alınıp çıkmaz sokaklarla ilgili bir düzenleme yapılacağını umut ediyorum.

SÜREKLİ SU SIZINTISI YOLU BOZUYOR
Adana'dan Tuzla'ya bağlı Kadıköy'den Mehmet Karvar bizi telefonla aradı. Diyor ki, "Ben Çağırkanlı'da oturuyorum ama işyerim Kadıköy'de. Biz de Çatalan suyuna kavuştuk. Ama bir sorunumuz bulunuyor. Yolumuz üzerinde viraj var. Hemen Kadıköy Kooperatif Birliği'ne varmadan. Tam da bu virajın bulunduğu yerde Çatalan suyunun geçtiği yerde su sızıntısı mevcut. Geçtiğimiz günlerde başvuruda bulunduk. Gelip yaptılar ama asıl sızıntıyı kesemediler. Muhtemelen boru patlağı var. Haliyle su sızıntısı devam ettiği için yapılan yol yeniden bozuluyor. Öncelikle bu sızıntının asıl kaynağını onarmak gerekiyor. Yol da yapıldığı zaman tekrar bozulmaz. Karpuz mevsimi başladı. Sürekli ağır tonajlı araçlar geçiyor. Yolda çökmeler meydana geliyor. Allah korusun virajı alamayan bir sürücü kaza yapabilir. Lütfen önce su sızıntısının önüne geçilsin. Sonra yolumuz yapılsın.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Çıkmaz sokaklarla ilgili hiçbir çalışma yapılmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN