Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin'de evlenen Ruslar doğanın tadını çıkarıyor

Giriş Tarihi: 15.5.2014
Mersin'deki lüks konutlara yabancıların ilgisi artarken, özellikle Ruslar daire almakla kalmayıp yöreyi de keşfediyor. Sinan İnşaat'ın yaptığı Liparis sitelerinden konut alan 20 Rus, firmanın davetiyle Lemas Vadisi'ne gitti. Aralarında milletvekilleri ve Rusya Devlet Başkanı Danışmanı Sergey Nikolayeviç Samoylav'ın da yer aldığı Ruslar, vadinin güzelliği karşısında büyülendi.

GÖNÜLLÜ ELÇİLER

Sinan Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış Pazarlama Müdürü Adem Yükselgüngör, 10 yıldır Rusya'da Mersin'in tanıtımını yaptıklarını belirterek, kafile gezileriyle Rusları getirdiklerini söyledi. Daire satışı sonrası da yöreyi yabancılara tanıtmayı sürdürdüklerini kaydeden Yükselgüngör, "Böylece müşterilerimiz, ülkelerindeki yakınlarına Mersin'den övgüyle söz ediyor. Bu da Mersin'in Rusya başta olmak üzere yabancı ülkelerde çok daha iyi tanıtılmasını sağlıyor. En iyi reklamı, Mersin'in ağırladığı yabancılar yapıyor" dedi.

ÇOK SEÇİCİ BİR MİLLET
Mersin'den ev alan Rusların, daha önce başka ülkelerde de araştırma yaptığını vurgulayan Yükselgüngör "Ruslar çok seçici ve araştırmacı. Bizden önce İspanya, İtalya ve Bulgaristan'ı gezmişler. Fakat tercihlerini, ekonomik fiyatları, sağlık ve ulaşım imkanları, kültürel yapısı gibi nedenlerle Mersin'den yana kullandılar. Bu da hem şirket olarak bize gurur veriyor hem de Mersin adına sevindirici" diye konuştu. Yeni Mersinli Ruslardan Dinara Alimosova ise "Ülkemde şimdiye kadar 15 arkadaşımın Mersin'den ev almasına öncülük ettim. Buradaki güzellikleri onlara anlattığımda, tercihleri Mersin oldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'de evlenen Ruslar doğanın tadını çıkarıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN