Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BPW'li kadınlar ABD'li diplomatlarla

Giriş Tarihi: 16.5.2014

BPW Adana Kulübü üyesi iş kadınları, ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Irene Mann ve Adana 2'nci Konsolosu James Michael Saxton-Ruiz'le bir araya geldi

Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu (BPW) Adana Kulübü Başkanı Ayça Katlav ve kulüp üyeleri, ABD Dışişleri Bakanlığı Küresel Kadın Konuları Dairesi Kıdemli Politika Danışmanı Irene Mann ve ABD Adana 2'nci Konsolosu James Michael Saxton-Ruiz'i ağırladı. Kadın kuruluşlarıyla görüşmek üzere bir günlüğüne Adana'ya gelen ABD Dışişleri Bakanlığı Küresel Kadın Konuları Dairesi Kıdemli Politika Danışmanı Irene Mann, "Esas hedeflerimizden biri kadınların bu statülerini yükseltmek için onların ekonomik bağımsızlıklarını sağlamak. Bu nedenle de girişimci kadınlarla görüşmek için sizleri dinlemeye geldim. Verdiğiniz güven ve ışık çok önemli" dedi.

İŞ KADINLIĞI EMEK İSTİYOR
BPW Adana Kulübü üyelerini tanıtarak, uluslararası tanınan tek dernek olduklarını ifade eden Başkan Ayça Katlav, "Kadın gücünün iş alanında artış göstererek yükselmesi bizi memnun etmektedir. Değişik alanlarda faaliyet gösteriyoruz. Ülke ekonomisine katkı sağlamak adına birçok sivil toplum kuruluşlarında görev alıyoruz. Daha istikrarlı ve barışçıl bir dünya için mücadele ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BPW'li kadınlar ABD'li diplomatlarla
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN