Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Girişimciler havuza girdi

TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu'nun "Girişimci Havuzu Projesi" kapsamında düzenlenen yarışmada derece alan girişimciler ödüllendirildi

Giriş Tarihi: 17.5.2014
TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu tarafından yeni iş fikirlerinin desteklenmesi amacıyla yürütülen "Girişimci Havuzu Projesi" kapsamında düzenlenen yarışmada, dereceye girenlere ödülleri törenle dağıtıldı. Gaziantep Ticaret Odası'ndaki (GTO) törende konuşan Kurul Başkanı Cengiz Konukoğlu, "Vizyonumuz Gaziantepli genç girişimcilerin ülke ekonomisinde rol oynamasına zemin hazırlayarak ilimizde etkin ve dinamik bir genç girişimciler topluluğu oluşturmaktır" dedi.

FİNALE 5 PROJE KALDI

Proje çalışmalarına bir yıl önce başladıklarını bildiren Konukoğlu, "Girişimci yönünden sıkıntısı olmayan Gazi şehrimize yeni girişimciler katmak için yeni bir araç olacak. Projemize 64 başvuru yapıldı, birkaç tur elemeden sonra finale 5 projeye ulaşıldı" diye konuştu. Daha sonra, finale kalan 5 genç girişimci projeleri hakkında sunum yaptı. Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda, girişimci Ali Kılıç'ın tasarımı, yazılımı ve üretimi gerçekleştirilmiş "Üç boyutlu yazıcı" projesi birinciliğe layık görüldü. Genç girişimcileri kutlayan Vali Erdal Ata, "Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu'nu kutlayarak, "Sanayimizin bu kadar gelişmesinin sebebi girişimci sayısının çok olmasıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girişimciler havuza girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN