Panik başarısızlığın en büyük nedenidir

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde konuşan Abdulkadir Konukoğlu, iş hayatında paniğe kapılmanın başarısızlığın en büyük nedeni olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 19.5.2014
SANKO Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde (Adana BTÜ) tecrübelerini paylaştı. Soma'daki maden şehitlerinin anısına göğsündeki siyah kurdele ile kürsüye çıkan Konukoğlu, maden kazasından duyduğu acıyı dile getirdikten sonra konukları hayatını kaybeden madencilerin ruhu için Fatiha okumaya çağırdı. Konukoğlu konuşmasında "Hiçbir zorluk karşısında panik yapmadım. Ne kadar zor durumda kalırsanız kalın, panik yapmayın. Panik başarısızlığın en büyük nedenidir" dedi. İş yaşamında 50 yılı geride bıraktığını ve 15 yıl önce kamuoyu ile paylaştığı şekilde 2013 yılı sonunda SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini kardeşi Zeki Konukoğlu'na devrettiğini kaydeden Konukoğlu, iş tecrübelerini anlattı. Kendisinin şimdiki durumuna kolay gelmediğini, her kademede, her işi yaparak öğrenip, hazmederek geldiğini anımsatan Konukoğlu, kendisini iş yaşamı ile sınırlı tutmadığını, sivil toplum kuruluşlarında da görev almaya özen gösterdiğine dikkati çekti.

GAZİANTEP'İN BAŞARI SIRRI
Gaziantep'te devlet yatırımı ve tarım yapacak toprak bulunmadığını kaydeden Konukoğlu, Gaziantep'in bugünkü başarısının temelinde bu gerçeğin yattığını bildirdi. Konuşmasının sonunda, Vali Hüseyin Avni Coş ve Rektör Prof. Dr. Adem Ersoy, Abdulkadir Konukoğlu'na plaket verdi. Etkinliğe Adana Defterdarı Metin Otak, Vergi Dairesi Başkanı Recep Yavuz, Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, OSB Başkanı Bekir Sütcü, sanayiciler, öğretim üyeleri ve öğrenciler de katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Panik başarısızlığın en büyük nedenidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN