Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rus validen Mersin'e kardeş şehir teklifi

Rusya'nın Penza şehri Valisi Boçkaröv Vasiliy Kuzmia, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu ziyaret etti

Giriş Tarihi: 21.5.2014
Rusya'nın Penza şehri Valisi Boçkaröv Vasiliy Kuzmia, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu makamında ziyaret etti. Vali Kuzmia, Mersin Valisi Güzeloğlu'na kardeş şehir olmayı teklif etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, kardeş şehirlik teklifini kabul edebileceklerini ilgili birimlerin çalışması için talimat vereceğini söyledi.

MERSİN'İ ÇOK BEĞENDİ

Vali Güzeloğlu'nun makamında gerçekleşen ziyarete Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Arbel A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan da eşlik etti. Ziyarette ilk olarak konuşan Penza şehri Valisi Boçkaröv Vasiliy Kuzmia, Mersin'in çok güzel bir kent olduğunu ve Penza ile Mersin'in kardeş şehir olmasını arzu ettiğini söyledi.

KARŞILIKLI İŞ BİRLİĞİ

Rusya'nın Türkiye için önemli bir pazar olduğunu ve Mersin'in de Türkiye'nin dış ticaretteki en önemli liman kapısı olduğuna dikkat çeken Vali Güzeloğlu "Bu ziyareti tarım ve ticaret başta olmak üzere farklı alanlarda olabilecek işbirlikleri için önemli bir adım olarak görüyorum" dedi. Mersin'in şu anda 200 milyon doların üzerinde ihracatı Rusya ile gerçekleştirdiğini ifade eden Güzeloğlu, bu hacmin artırılmasının olası olduğunu, bunun ise karşılıklı iş birliği ile gerçekleşebileceğini kaydetti. Konuşmaların ardından her iki vali birbirlerine yöneticisi oldukları şehre dair hediyeler takdim edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus validen Mersin'e kardeş şehir teklifi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN