Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Adanalı müzisyenler sahte dolardan şikayetçi

Giriş Tarihi: 22.5.2014
Adana'dan müzisyen bir kardeşimiz aradı, düğün sezonu olmasına rağmen hem işsizlikten hem de uğradıkları haksızlıktan şikayet etti. Metin Akyel 30 yıldan beri müzisyenlik yaptığını söylüyor ve "Düğünlerde yeni bir moda başladı. Oynayanlara sahte dolar yapıştırıyorlar. İnanın işimize sekte vurdu. Küçüksaat civarında görüyoruz, 100 tanesini 2 liraya satıyorlar. Bildiğimiz A-4 kağıdına basılmış dolar görünümlü sahte para bunlar. Maalesef denetim yapılmıyor, düğüne gelenlerin de işine geliyor. Biz gösterişi seven bir toplumuz ya, 'Dolar yapıştırdı' diyen çok oluyor. Bu haksızlığa bir son verilmesini istiyorum. Lütfen yetkililerimiz duyarlı olsunlar" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım bir çözüm yolu bulunur.

ERZİN SAHİLLERİ ÇOK KİRLİ
Hatay'ın Erzin ilçesinden bir çevre kirliliği şikayeti aldım. Okurumuz hafta sonu gittiği Erzin sahili ile ilgili şikayetini dile getirdi. Plajın çok kirli olduğunu ifade eden okurumuz, "Sezon başladı, insanlar hafta sonlarında kendilerini serin sulara bırakıyor. Fakat sahil kıyıları veya o yörelerin yöneticileri yaza hazır mı? Gittiğimiz sahil ve plaj berbat durumdaydı. Aylardır temizlenmediği açıkça belliydi. Lütfen insanlar temiz ortamlarda deniz sefası sürsünler. Kıyılarımız temizlenmeli" dedi. Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım dikkate alınır.

 GÜLMECE
Bir gün papaz Trabzon'a gider ve kiliseyi aramaya başlar. Yolda bir çocuk görür ve sorar, 'Evlat kilise nerede' diye, çocuk tarif eder ve papaz: "Sen iyi bir çocuğa benziyorsun yarın gel sana cennetin yolunu tarif edeyim" der. Çocuk: "Ula sen daha kilisenin yolunu bilmiysun cennetun yolunu nereden bilecesun" der.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Adanalı müzisyenler sahte dolardan şikayetçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN