Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep teknolojiyi iyi kullanacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentin teknolojiyi iyi kullanarak geleceğe hazırlanacağını söyledi

Giriş Tarihi: 24.5.2014
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, teknolojiyi iyi kullananların gelecekte sıkıntı çekmeyeceğini söyledi. Microsoft'un "Gaziantep Gelecekle Buluşma" konulu toplantısında konuşan Şahin, insanların zamanın ruhunu yakalayıp, teknolojiyi iyi anlayıp, geleceğin planını yapması gerektiğini vurguladı.

MERKEZDE İNSAN VAR
Özellikle sosyal devleti teknoloji ile birleştirmede e-devleti oluştururken insanı merkeze alan ve memnuniyeti sağlayacak bir prensiple çalıştıklarını aktaran Şahin, "Bugün bireyler ve toplumlar kendi içinde yarışıyorsa, kentler ve ülkeler de aynı yarış içinde. Bu yarışta teknoloji çok önemli bir yer tutuyor. Bu yarışlarda büyük bir rekabet var. Bizlerin de bu rekabeti yönetebilmemiz, şehrimizi daha güçlü yarınlara hazırlamamız için yarışın içinde güçlü olmamız gerekiyor" diye konuştu.

AKILLI KENT

2 milyona yaklaşan kent nüfusunun teknolojiyi daha iyi kullanmasının kendileri için öncelikli olduğunu söyleyen Fatma Şahin, "Akıllı sanayiyi akıllı kent ile birleştirip kullanması bizim için çok önemlidir. Bu açıdan projelerimizde akıllı kent ve teknolojinin kullanılmasını diğer projelerden daha çok önemsiyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep teknolojiyi iyi kullanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN