Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'da yapılanlar Tarsus'a örnek olacak

Giriş Tarihi: 25.5.2014

Mersin'in Tarsus ilçesinde başlatılacak turizm atağı öncesinde bir heyet Ankara'nın merkez ilçelerinden Altındağ'a gidip tarihi yapılardaki restorasyon çalışmalarını inceledi

Mersin'in Tarsus ilçesinde mevcut potansiyeli değerlendirerek turizmde atılım yapmak için Kaymakamlık ve Belediye kolları sıvadı. Kaymakam Hasan Göç'ün başkanlığında Belediye Başkanı Şevket Can, Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya ve mimarlar Esin Erkoç ile Fevziye Kökdil, Ankara'ya gitti. Tarsus heyeti, Ankara'nın merkez ilçelerinden Altındağ'da turizm adına yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Altındağ'da restore edilen tarihi evler bölgesinde ayrıntılı inceleme yapan Tarsus heyetine Belediye Başkanı Saim Parlak bilgi verdi. Parlak, sinevizyon eşliğinde de teknik tanıtım yaptı.

TURİZM CENNETİ OLABİLİR

Ziyaret dönüşü açıklama yapan Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, "Altındağ Belediyesi çok güzel ve örnek çalışmalar yapmış. Değerlerimizi gün yüzüne çıkarmış, gelecek nesillere aktarma görevini güzel bir şekilde yansıtmışlar. Tarsus'umuz da geçmişten günümüze uzanan kültürel zenginlikleri, tarihsel dokusu ve eşsiz doğal güzellikleri ile bir turizm cenneti olma potansiyeline sahip. Bize düşen görev, bu değerlerimizi gün yüzüne çıkarmak" dedi.

BU ZİYARET ÇOK FAYDALI OLDU
Belediye Başkanı Şevket Can ise yaptıkların incelemenin çok faydalı geçtiğini, burada sağladıkları beraberliği devam ettirerek, Tarsus'un tüm değerlerine sahip çıkacaklarını belirtti. Başkan Can, "Daniyal Peygamberin makamı, Eshab-ı Kehf, Tarsus evleri, Saint Paulus Kuyusu ve Anıt Müzesi, Kubat Paşa Medresesi, Kleopatra Kapısı, Roma Yolu ile Tarsus, din, tarih ve kültür merkezidir. Tarsus denince doğasıyla, tarihiyle, deniz, dağ ve kar turizmiyle her manada çok önemli bir bölge. Tarsus'u, turizmde büyük atılımlar bekliyor" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da yapılanlar Tarsus'a örnek olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN