Dr. Aşkım Tüfekçi Hastanesi'ne 200 yataklı ek bina

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi bahçesine 200 yataklı ek hizmet binası yapılacağını açıkladı

Giriş Tarihi: 25.5.2014
Adana sağlık alanında büyük bir yatırım daha alıyor. Vali Hüseyin Avni Coş, Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi bahçesinde, 200 yataklı ek hizmet binası yapılacağı söyledi. Coş, hastane bahçesindeki polikliniklerin yıkılarak aynı alana inşa edilecek hizmet binasını TOKİ'nin yapacağını kaydetti.

720 YATAK SAYISI
Hizmet binası için ihale sözleşmesinin imzalandığını belirten Vali Hüseyin Avni Coş, halen 720 yatak kapasitesi ile hizmet veren Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'nin hizmet kapasitesini arttırmak ve vatandaşlara daha geniş sağlık hizmeti sunmak amacıyla yapılacak ek binanın inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacağını vurguladı. Coş, "Ek hizmet binasında 21 ameliyat odası, birer kişilik 100 ve ikişer kişilik 50 hasta odası, 65 kişilik yoğun bakım ünitesi, 80 adet poliklinik, acil servis, radyoloji, laboratuar, kapalı ve açık otopark bulunacak" diye konuştu. İhale sözleşmesinde yer aldığı üzere, yapılacak yeni hastane ile birlikte mevcut hastanenin alt yapı ve çevre düzenleme işinin de gerçekleştirileceğini kaydeden Vali Hüseyin Avni Coş, şöyle devam etti: "Yüklenici firma tarafından yürütülecek söz konusu hizmet binasının tamamlanmasıyla, hastalarımıza şifa dağıtan Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'nin bulunduğu alan, modern tıp hizmetlerinin verildiği kompleks, bir sağlık merkezi haline dönüşecek. Yapımı hızla devam eden bin 550 yataklı Adana Entegre Sağlık Kampüsü başta olmak üzere İlimizde son yıllarda giderek artan sağlık yatırımlarından dolayı Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu'na, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik'e ve Adana milletvekillerimize teşekkür ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dr. Aşkım Tüfekçi Hastanesi'ne 200 yataklı ek bina
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN