Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Fatma Şahin ilçeleri gündemine aldı

Giriş Tarihi: 28.5.2014
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin projelerini gerçekleştirmek için ilçelerde durum tespitine başladı. Bu doğrultuda teknik ekibi ile çalışmalarına başlayan Şahin, İslâhiye ve Nurdağı'ndan sonra Araban ve Yavuzeli Çalıştayı'nı da gerçekleştirdi. Gaziantep'in merkezindeki okulların fiziki durumlarını düzelteceklerini, aynısını ilçelerde de gerçekleştireceklerini ifade eden Şahin, "Yavuzeli ve Araban ilçelerimizdeki okulların bahçe düzenlemesi, spor alanları ve tuvalet kısımlarının eksikliklerini gidereceğiz. En önemli alanlarımızdan birisi eğitim. Eğitim alt yapımızı iyileştirmek istiyoruz" dedi.

HAZİRANDA BAŞLAYACAK

Yavuzeli ve Araban'da amatör spor alanlarını geliştireceklerini ve tüm camilerin iç ve dış temizliğini yapacaklarını açıklayan Şahin, "Mahalle ve köy bağlantı yollarının durum tespitini yaptık. Programımıza aldık ve Haziran ayında yapımına başlayacağız. Kavşak ve refüj düzenlemelerini gerçekleştireceğiz. Spor kompleksi, kültür merkezi ve uzay çatılı pazar yapmak için yer tespit çalışmalarımız devam ediyor. Taziye evleri ve parklar yapacağız. İlçelerimize birer GASKİ hizmet binası inşa edeceğiz" diye konuştu.

ARABAN İÇİN NOT ALDI

Yavuzeli ve Araban'da içme suyu ile altyapı çalışmalarına da başladıklarını ifade eden Şahin, bu konuda üzerilerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye gayret gösterdiklerini vurguladı. Araban'da bir çalıştay düzenleyen Şahin, burada ilçelerin durum tespitini yaptıktan sonra muhtarlardan gelen talepleri not aldırdı. Daha sonra ilçenin sokak ve caddelerini gezen Şahin, Yavuzeli'nde de muhtarların ve vatandaşların sorunlarını dinledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Fatma Şahin ilçeleri gündemine aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN