Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Otobüs durağının üstü açık, yönü de değişmiş

Giriş Tarihi: 28.5.2014
Adana'dan Yüreğir ilçesine bağlı Yenidoğan Mahallesi'nden bir şikayet aldım. Okurumuz Ahmet Kılıç, "Ceyhan yolu civarında Et Balık Kurumu'nun yanında belediyeye ait otobüs durağı var. Bu durağın üstü açık, ilgisizlik ve bakımsızlıktan yönü bile kaymış. Belki bir araba çarpmış ve yerinden oynatmış olabilir. Uzun zamandan beri böyle. Kimse gelip düzeltmiyor veya tadilat yapmıyor. Burada otobüs bekleyen insanlar var. Yazın sıcak başlarına işliyor, kışın da yağmurdan korunmanın yollarını arıyorlar. Acaba yetkililer buraya bir ekip gönderip önce durağı düzeltip sonra da üstünün kapatılmasını sağlayamazlar mı? Hatta daha modern duraklar yapılıyor. Bir tanesini de buraya koymazlar mı?" dedi. Okurumuz durak talebini köşeme taşıdım. Dikkate alınacağını ümit ediyorum.

OTLAR 2 METREYİ AŞTI
Adana'da Seyhan ilçesine bağlı Şakirpaşa Mahallesi 42115 Sokak 11 nolu evde oturan okurumuz Ali Avcı, "Sokağımızda mevcut olan bir adet elektrik direğimiz var. Maalesef onun da lambası yanmıyor. TEDAŞ arızayı birkaç kez aradım. Ama maalesef sorun hala çözülmedi. Acilen sokağımızın lambasının takılmasını istiyoruz. Diğer bir şikayetimiz de boş olan arazinin bakımsızlığıyla ilgili. Aynı adreste boş bir arsa var. Bakımsızlık nedeniyle burada yabancı otlar büyüdü. Boyları iki metreyi aştı diyebilirim. İçinde yılan akrep gibi hayvanlar bulunuyor. Muhtarımıza da müracaat ettik. Ama bir çözüm bulamadık. En azından bu yabancı otlardan kurtulursak tehlikeli durum ortadan kalkar" dedi. Okurumuzun iki şikayetini de köşeme taşıdım. İsteğinin yerine getirileceğini düşünüyorum.

GÜLMECE
Temel her gün okula giden ve çalışan oğlunun defterinde tek bir yazı göremeyince nedenini sormuş. Temelcik: "Öğretmenim tahtaya ne yazarsa aynen deftere geçireyrum, o tahtayı silince pen de tefterumi sileyrum."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 21

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Otobüs durağının üstü açık, yönü de değişmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN