Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anneler okul için yürüdü

Tarsus ilçesinde çocuklarının okulunun İmam Hatip Ortaokulu'na tahsis edilmesi girişimine karşı çıkan bir grup veli eylem yaptı

Giriş Tarihi: 29.5.2014
Mersin'in Tarsus ilçesinde Hasan Karamehmet İlkokulu öğrencilerinin anneleri, mevcut okulun yanındaki eski binanın bir kısmının geçici olarak İmam Hatip Ortaokulu'na tahsis edilmesi fikrine karşı çıktı. Anneler, çocuklarıyla birlikte eylem yaptı. Aile Birliği Başkanı Süreyya Zeybel, Hükümet Konağı bahçesinde veliler adına basın açıklaması yaparak, Hasan Karamehmet İlkokulu'nda bin 175 öğrenci bulunduğunu belirterek "Sınıflarımız tıkış tıkış. Eski binamız duvarlarındaki çatlaklar nedeniyle tehlike arz ettiği için tahliye edilmişti. Şimdi ise İmam Hatip Ortaokulu olarak kullanılmak isteniyor. Biz buna karşıyız" dedi. Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir ile görüşen Aile Birliği Başkanı Süreyya Zeybel ve yöneticiler, Kaymakam Hasan Göç'e velilerin taleplerinin iletilmesinin ardından okulun Hasan Karamehmet İlkokulu'na bırakılacağı sözünü aldı. Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Okul Aile Birliği yöneticileriyle görüştükten sonra Hükümet Konağı bahçesinde bekleyen veliler ve öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada, "Bütün okullar bizim okulumuzdur. Devletimizin verdiği güç ve destekle okullarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Sizler okulunuza sahip çıktığınız için sizleri kutluyorum" dedi.

OKULU KİMSEYE VERMEYİZ
Gelen talep üzerine ikinci bir İmam Hatip Ortaokulu için ikinci bir binası olan okullarda geçici olarak bina aradıklarını, Hasan Karamehmet okulunun şu anda kullanılmayan eski binasının da alternatiflerden biri olarak düşünüldüğünü belirten Ahmet Sefa Demir, "Hasan Karamehmet okulu sizindir. Kimseye vermeyeceğiz. Biz sadece bir fikir olarak düşünmüştük, alternatifleri değerlendirmeye devam ediyoruz" şeklinde konuştu. Demir'in bu sözleri üzerine veliler ve öğrenciler teşekkür ederek eyleme son verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anneler okul için yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN