Bombaladı

Giriş Tarihi: 30.5.2014

Adana Demirspor Teknik Direktörü Ercan Albay'ın, Kulüp Başkanı Selahattin Aydoğdu'nun açıklamalarına cevabı oldukça sert oldu

Adana Demirspor Teknik Direktörü Ercan Albay, yerel bir televizyon kanalında çeşitli açıklamalar yapan Kulüp Başkanı Selahattin Aydoğdu'nun "Kendi içimizde ihanete uğradık. Lig bitti, hocanın işi bitti" şeklindeki sözlerinin gerçeği yansıtmadığını ve "Ercan Albay ile yolla devam etmeyeceğiz" yolundaki açıklamasının ise yakışıksız olduğunu belirterek, "Ben görevimin başındayım. Adana Demirspor camiası bana bu desteği verdiği sürece de görevimde kalırım. Sözleşmem devam ediyor. Yeri geldiğinde benimde söyleyeceklerim olur" diye sert konuştu. Albay, mavilacivertli kulüple sözleşmesinin devam ettiğini hatırlatarak, "Şu anda görevimin başındayım" dedi ve geçen sezon PTT 1. Lig'in 35. haftasında oynanan Tavşanlı Linyitspor maçı öncesi yaşanan olaylara da açıklık getirdi. Albay, "Futbolcular Kütahya deplasmanına kadar 28 maçtır paralarını alamadıklarını gerekçe göstererek antrenmana çıkmadılar. Başkan Aydoğdu'nun dediği gibi benim futbolculara, 'Ödeme olmayacak. Siz bilirsiniz antrenmana ister çıkarsınız ister çıkmazsınız' şeklinde bir açıklamamız olmadı" dedi.

ERCAN GEL, ERCAN GİT
"Yaşanan olumsuzlarlar nedeniyle o hafta Cumartesi günü oynanacak karşılaşma için takımı Kütahya'ya erken götürdüğüm iddia edildi" diye konuşan Albay, "Cumartesi günü oynanacak bir maç için kafileyi karayolu ile Perşembe gününden yola çıkarmam bence normal. Bize yönetim 'karayolu ile gitmeyin, havayolu ile gidin' deselerdi gitmezdik. Benim antrenmana çıkmamamın bana ne faydası olur" dedi. Abay, "Ben böyle bir durum yaşamadım. Sıkıntı olduğu zaman 'Ercan gel', refaha kavuşunca 'Ercan git'. Benim Aydoğdu ile inatlaşmam söz konusu olamaz. Hoca ile kulüp arasında inatlaşma olmaz. Bütün Adana'nın sahiplendiği bir anda ben görevimin başındayım" diye konuştu.

ÇOK AĞIR BİR LAFTIR
Ercan Albay, "Başkanın konuşmasını esefle dinledim. Üzüldüm. Takımın en zor günlerinde beni göreve davet ettiklerinde iki gün uyuyamamıştım. Hiçbir zaman yönetimin yetkilerini kullanmadım, kullanmaya da kalkışmadım. Gerek şahsıma gerek Ercan Aslankeser'e yönelik eleştiri ve suçlamaların hiçbiri doğru değildir. Herkes şunu iyi bilsin ki ben Adana Demirspor için göreve geldim. Kişilere hizmet etmedim. Etmem de. Beni istemeyen sözleşmemi fesheder. Lig bitti, hocanın işi bitti cümlesi ağır laftır. Altında kalmamızı kimse bizden beklemesin" dedi.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI
Gelişmelerin ardından mavi-lacivertli yönetim Selahattin Aydoğdu başkanlığında haftalar sonra bir araya geldi. Yeniden aday olacak olan Aydoğdu listesinde İstanbul grubunu değiştireceği öğrenildi. Yapılan toplantıda beklenen oldu ve olağanüstü genel kurul kararı alındı. 16 Haziran'da genel kurula gidecek olan Adana Demirspor, bu tarihte çoğunluğu sağlayamaz ise 23 Haziran'da yeniden bir araya gelecek. 10 Haziran tarihinde başlayacak transfer dönemine yine gecikmeli olarak girecek olan mavi lacivertlileri zor günler bekliyor,
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bombaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN