Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin tasarımcıları mezuniyette buluştu

Çukurova Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Öğrencileri, Mezuniyet Sergisi'nde bir araya geldi. Genç tasarımcıların ortaya çıkardığı eserler beğeni topladı

Giriş Tarihi: 30.5.2014
Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri, 'Mezuniyet Sergisi'nde buluştu. Giysi, dokuma ve baskı modellerinden oluşan sergide öğrenciler, dört yıl boyunca eğitimcilerinden kazandıkları deneyimleri yansıttı. 75.Yıl Sanat Galerisi'nde açılan sergi büyük ilgi gördü.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü'nden 2013 - 2014 eğitim- öğretim yılında mezun olan öğrencilerin, seçtikleri temalar doğrultusunda tasarladıkları tekstil ve moda endüstrisine yönelik giysi, dokuma ve baskı tasarımları yer aldı. Sergi, katılımcılar tarafından beğeniyle izlenirken ortaya çıkan eserler geleceğin modasına ışık tuttu.

YALNIZ BIRAKMADILAR
Tekstil Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Hava Haleçeli Metlioğlu öğrencilerin 4 yıl boyunca elde ettikleri kazanımları yansıttıklarını belirterek, "Bu sergideki eserlere bakarak, öğrencilerimin gelecekteki başarılarını tahmin edebiliyorum. Bu da beni çok heyecanlandırıyor" dedi. Sergiye Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Tuluhan Yılmaz, öğretim görevlileri Özlem Uslu, Hande Alçaoğlu Selçuk Tanyol ve Yelda Gezicioğlu da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin tasarımcıları mezuniyette buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN