İŞKUR kentte istihdamın fotoğrafını çekecek

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Gaziantep İl Müdürlüğü, kapsamlı bir anket yapacak

Giriş Tarihi: 30.5.2014
Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, kentteki iş piyasasında ihtiyaç duyulan nitelikleri ve piyasadaki yönelimleri belirlemek amacıyla büyük bir araştırma yapacak. 27 Haziran 2014 tarihine kadar kentteki 3 bin 375 bin işyerini ziyaret edecek olan İŞKUR görevlileri kentin iş gücü piyasasının bir nevi fotoğrafını çekerek sektörlerin işgücü ihtiyacını tespit edecek.

BİLGİLER DERLENECEK

Gaziantep Valisi Erdal Ata, kentin tamamında gerçekleştirilecek talep araştırması ile işgücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleri, 2015 yılı ortasında işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgilerin derleneceğini söyledi.

TAMSAYIM YÖNTEMİ

Bu çalışma ile birlikte Gaziantep işgücü piyasasının fotoğrafının çekileceğini ve açık iş oranı hesaplanıp, sektörlerin işgücü ihtiyacının tespit edileceğini belirten Ata, "Uluslararası sektörel ve mesleki sınıflandırmalar kullanılarak yapılacak araştırmada tamsayım yöntemi ile çalışılacaktır. Çalışma başından sonuna kadar, işyeri ziyaretleri ve meslek danışmanları tarafından 10 ve daha fazla işçi çalıştıran 3 bin 375 işyerine saha çalışması yapılacaktır. Çalışma sonucunda il düzeyinde sektörel bazda istatistiksel olarak anlamlı tahminler üretilecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İŞKUR kentte istihdamın fotoğrafını çekecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN