Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Değişen Türkiye Adana'da konuşuldu

Sivil Dayanışma Platformu (SDP) ve Akdeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği'nin (ASKAM) düzenlediği "Değişen Türkiye Toplantıları" Adana'da da yapıldı

Giriş Tarihi: 31.5.2014
Sivil Dayanışma Platformu (SDP) ve Akdeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği'nin (ASKAM) iş birliğiyle düzenlenen ve çeşitli kuruluşların da destek verdiği "Değişen Türkiye Toplantıları" Adana'da da gerçekleşti. Adana Ticaret Odası (ATO) Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıda akademisyen, hukukçu ve gazeteciler Türkiye'deki değişimi yorumladıktan sonra etkinliğe katılanların görüşlerini aldı.

POLİTİZASYONUN AVANTAJLARI

Kamuoyunun 'Değişen Türkiye' ile ilgili görüşlerini ortaya koymak ve siyasetçilere iletmek üzere düzenlenen toplantılar dizisinin Adana ayağının moderatörlüğünü, Anadolu Platrformu'ndan Gazi Kılıçparlar yaptı. Konuşmacılardan SDP Başkanı Ayhan Oğan, Türkiye'de 1950'lerden itibaren başlayan ve son yıllarda yoğunlaşan değişim sürecini özetleyerek genel çerçeveyi çizdi. Oğan, Türkiye'nin son dönemde çok fazla politize olduğuna da dikkat çekerek bunun getirdiği avantajlara vurgu yaptı.

ANNELERİN TEPKİSİ ÖNEMLİ
Gazeteci Fadime Özkan ise Diyarbakır'da çocukları PKK tarafından kaçırılan annelerin tepkisinin öneminin altını çizdi. Özkan, "Anneler çok hakiki bir derdi dile getirdi. 'Benim çocuğum nerede?' diye soruyorlar. Bu, değişen Türkiye'nin en somut olgusu" dedi. Toplantıda daha sonra avukat Mehmet Uçum ile akademisyenler Kerim Paker ve Doğu Ergil konuşma yaptı. Etkinliğin ikinci bölümünde, salondaki katılımcılar Türkiye'deki değişimle ilgili düşüncelerini paylaşıp konuşmacılarla soru-cevap yoluyla tartıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Değişen Türkiye Adana'da konuşuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN