Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Girişim Evi size destek verecek

Giriş Tarihi: 1.6.2014
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Gaziantep'i İstanbul ve İzmir ile birlikte Girişim Evi Projesi'nde pilot il olarak seçti. Proje kapsamında yatırım yapmak isteyen girişimciler desteklenecek ve ihracat eğitimi verilecek. Gaziantep'te açılan Domotex Makine Halı Fuarı'na katılan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi Girişim Evi'nin genç girişimcileri tanıtmak, eğitmek ve desteklemek amacıyla hazırlanan bir proje olduğunu açıkladı. Türkiye'de 10 ilde projeyi hayata geçireceklerine dikkat çeken Büyükekşi, Gaziantep'in de aralarında bulunduğu 3 ilin pilot il olarak belirlendiğini söyledi.

HER TÜRLÜ DESTEK VAR

Büyükekşi, "Girişim Evi ile yeni projeleri olan, yatırım yapmak isteyen girişimciler desteklenecek. Tüm alt yapı masrafları karşılanacak. Nasıl ihracat yapacaklarının eğitimi verilecek" diye konuştu. Büyükekşi, Girişim Evi ile projesini hayata geçirmek isteyen girişimcilere eğitim hizmetlerinin yanı sıra alt yapı desteği de sağlayacaklarını kaydetti. Girişimcileri ihracatçılarla da buluşturacaklarını belirten Büyükekşi, "Girişim Evi'ne başvuranlar projelerini anlatacaklar. Onlara her türlü destek sağlanacak. Başarılı olanlar yatırımcılarla buluşacaklar. Onların tecrübelerinden faydalandırılacaklar. İhracat nasıl yapılır öğrenecekler. Her türlü alt yapı desteği de verileceği için projelerini hayata geçirmeleri kolay olacak" şeklinde konuştu.

ŞİRKET KURDURULACAK
Girişim Evi için İstanbul, İzmir ve Gaziantep'in pilot il seçildiğine dikkat çeken Büyükekşi, "Bu üç il pilot olacak. Toplam 10 ilde açacağız. İnşallah bu yılsonuna kadar açılacak. Yeni fikri olan girişimcilere Türkiye'deki nasıl diğer illerde bu imkan varsa Gaziantep'te de yapacağız. Bu kişilere, yeni fikirlerini şirkete dönüştürteceğiz. Bunlara şirket kurdurtacağız. Orada her türlü danışmanlık hizmetini vereceğiz. Daha sonra fatura keser hale getireceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girişim Evi size destek verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN