Kızımı kaçırıp öldürebilirdi

Giriş Tarihi: 1.6.2014

Adana'da 12 yaşındaki kızını kaçırmak isteyen zanlı Fuat Y.'nin serbest kalmasına isyan eden anne Nazlı Doğan, "Bu nasıl adalet? Kızım çığlık atmasa belki sonu Gizem gibi olurdu" dedi

Adana'da ilköğretim okulu 12 yaşındaki kızı H.D.'yi kaçırmak isteyen saldırgan Fuat Y.'nin serbest kalmasına anne Nazlı Doğan isyan etti. "Bir insan okula giden küçük bir kızı kaçırmak istiyor, kızım çığlık atmasa belki de kaçırıp öldürecek, tecavüz edecekti" diyen anne Nazlı Doğan, "Zanlının 13 ayrı sabıkası var. Böyle insan kızımı kaçırıyorsa niyeti kesinlikle kötüdür. Kızım korku içinde. Kesinlikle uyuyamıyor. Ya tekrar kızımı kaçırmaya kalkışırsa" dedi.

SERBEST KALDI
İddiaya göre olay Seyhan'a bağlı Şakirpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Okula gitmek için minibüs bekleyen H.D.'nin yanına otomobille yaklaşan Fuat Y., "Seni okula ben bırakıyım" dedi. Küçük kızın çığlık atması üzerine çevredeki vatandaşlar polise haber verirken zanlıyı kovalamaya başladı. Çevreyi abluka altına alan polis ekipleri, Fuat Y.'yi kısa sürede yakaladı. Çeşitli olaylardan dolayı 13 suç kaydı bulunan Fuat Y., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

"GİZEM ÖRNEĞİ VAR"
Kızını kaçırmak isteyen Fuat Y.'nin serbest kaldığını öğrenen anne Nazlı Doğan isyan etti. Anne, "Kızım servisi beklerken yanına gelen bu şahıs otomobile bindirmek istemiş. Kızım yok deyince kolunu tutup zorla bindirmeye çalışmış. Yavrum çığlık atınca vatandaşlar görmüş ve polise haber vermiş. Eğer böyle olmasaydı belki de kızımı kaçırıp kötü emellerine alet edecekti. Böyle bir insan nasıl serbest kalır. Gizem örneği ortada. Kızım uyuyamıyor. Bizler korkuyoruz. Bu şahıs tutuklansın. Allah korusun kızımı yeniden kaçırıp öldürürse bunun sorumlusu kim olacak" diye konuştu.

"ÇOK KORKUYORUM"

Olayın halen şokunu üzerinden atamayan ve yaşadıklarını anlatırken korku içinde titreyen küçük H.D. ise, "Durakta servis bekliyordum. O adam otomobille durup beni okula bırakacağını söyledi. Kabul etmedim. Sonra kolumdan tutup zorla otomobile bindirmek istedi. O an aklıma çığlık atmak geldi. Korkup kaçmaya başlayınca amcalar peşinden koştu. Polis yakalamış ama serbest kalmış. Ben çok korkuyorum. Okula gitmek istemiyorum. Sanki her an karşıma çıkacakmış sanıyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızımı kaçırıp öldürebilirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN