Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sevinç ve üzüntü ortak duygumuz

Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Halkımızın sevincine de, üzüntüsüne de her zaman ortak oluyoruz. Yüreğir'de sosyal belediyecilik her alanda sürüyor" dedi

Giriş Tarihi: 1.6.2014
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, acıların ve sevinçlerin paylaşıldıkça daha anlamlı olduğunu belirterek, ilçede yaşayan herkesin sevincine ve üzüntüsüne ortak olmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Çelikcan, "Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Cenazelerinde taziye ziyaretine gidiyor, düğünlerinde nikahlarını kıyıyoruz. Hasta ve kimsesiz vatandaşlarımızı ziyaret edip yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yeni doğum yapan ailelerimizin büyük sevinçlerine ortak oluyoruz" dedi.

HER YERDE BAŞKAN ÇELİKCAN

Bazen bir gecede üç nikah birden kıydığını ve insanların mutluluğuna ortak olmanın keyfini yaşadığını söyleyen Mahmut Çelikcan, "Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Mahallesi'nde Kübra Özmen ve Muhlis Bulunmaz'ın, Kolcuoğlu Tesislerinde ise Esra Akyıldız ve Kenan Yıldız'ın nikahını kıydım. Onlara Başbakanımızın her zaman söylediği gibi en az üç çocuk tavsiyesinde bulundum. Bazen sokak arasında yapılan düğünlere de eşlik ediyor, vatandaşlarımızın bu en mutlu günlerinde yanlarında olmanın tatlı sevincini yaşıyoruz, onlarla birlikte eğleniyoruz" diye konuştu.

YÜREĞİR'E HOŞ GELDİN BEBEK

Yeni doğum yapmış bebekleri de unutmadıklarını Başkan Mahmut Çelikcan, "Her yeni doğum yeni bir umuttur. 5 yıldan beri sürdürdüğümüz 'Yüreğir'e Hoş Geldin Bebek' projesini devam ettiriyoruz" diyerek şunları söyledi: Ekiplerimiz, yeni doğum yapan aileleri evlerinde ziyaret edip bebek bakımı konusunda eğitici bilgiler veriyor, broşür ve kitaplarla daha iyi bilgilenmelerini sağlıyor. İl Sağlık Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğümüz proje kapsamında bebek sahibi olan ailelere çeşitli hediyeler veriyor, mutlu olmalarını sağlıyoruz. Bugüne kadar 11 bin yeni doğan bebeğimizi evinde ziyaret ettik.

EVDE BAKIM

Yüreğir'de hasta ve kimsesiz ailelerin de evlerine ziyaretlerin aksamadan sürdürüldüğünü söyleyen Başkan Mahmut Çelikcan, "Engelli vatandaşlarımızı da unutmuyoruz. İki tane özel tahsis edilmiş aracımız engelli vatandaşlarımızın hizmetinde. Akülü ve tekerlekli sandalye talebinde bulunan vatandaşlarımızın da isteklerine anında cevap veriyoruz. Geçen yıl başlattığımız evde bakım hizmetimiz de devam ediyor. Bu durumda olanları evlerinde ziyaret ediyor, ihtiyaçlarının ne olduğunu belirliyor ve giderilmesi konusunda gereken çalışmaları yapıyoruz" diye konuştu.

YÜREĞİR HALKI ÇOK MUTLU
Adana'nın en büyük ilçelerinden olan Yüreğir'de yaşayanlar AK belediyecilik hizmetlerinden en iyi şekilde yararlandıklarını belirterek, "Dar gelirli insanların çoğunlukta olduğu ilçemizde yaşam sürmek ilk bakışta zor gibi görünüyor ancak Belediye Başkanımız Mahmut Çelikcan sayesinde bu sıkıntılar yerini mutluluğa bırakıyor. Yüreğir Belediyesi her sıkıntımızı anında gideriyor. Acı günümüzde yanımızda, tatlı günümüzde yanımızda. Başta Başkan Mahmut Çelikcan olmak üzere tüm belediye çalışanlarına, bize emek verenlere, derdimizi paylaşanlara teşekkür ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevinç ve üzüntü ortak duygumuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN