Büyük başarı

Giriş Tarihi: 3.6.2014

Yüzlerce sporcunun katıldığı Türkiye Atletizm Şampiyonası'ndan derece elde eden Yakın Doğu Koleji atletleri rekor kırıp, madalyalarla döndü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Yakın Doğu Koleji (YDK) kızlar ve erkekler atletizm takımı Türkiye Şampiyonası'nda büyük bir başarının altına imza atarak gurur kaynağı oldu. İzmir Atatürk Olimpiyat Stadı'nda gerçekleşen Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda küçükler ve yıldızlar kategorisinde yarışan YDK, yıldız erkeklerde ikinci, yıldız kızlar da ise ilk kez takım halinde şampiyon oldur.

GURUR VE MUTLULUK
YDK Beden Eğitimi Bölümü Başkanı Hüseyin Reis, KKTC tarihinde ilk kez bir okulun kız ve erkekler de derece elde ettiğini belirterek, "Yakın Doğu Üniversitesi'nin 25.yılını kutladığımız bir dönemde YDK olarak böylesi bir şampiyonlukla KKTC'ye dönmek bize ayrı bir mutluluk ve gurur veriyor" dedi. Şampiyonaya 72 takımdan700 sporcunun katıldığını vurgulayan Reis, YDK'lı Kubilay Tok'un 100 Metre engellide 14,27'lik derecesiyle yeni KKTC rekorunu da kırdığını belirtti. Tok'un ayrıca yüksek atlamada da 1.77 cm'lik derece ile yine Türkiye birincisi olduğunu söyleyen Reis, Mustafa Yorulmaz uzun atlamada birinci, Alp Kardeş cirit atmada ikinci ve Zeliha Ersöz disk atmada ikincisi olduğunu açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük başarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN