Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdemli'de turizm sektörü 50 yıl için yol arayışında

Giriş Tarihi: 3.6.2014
Mersin'in turistik ilçesi Erdemli, sektörde atılım yapmak için yeni bir yola giriyor. Turizme son yıllarda özel önem verilen ilçe için önümüzdeki 50 yıllık bir dönemi kapsayacak şekilde master planı hazırlanıyor. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Kızkalesi'ndeki turizm işletmecileri ile belediye meclis salonunda düzenlediği toplantıda, master planın ilk hedefinin Kızkalesi'ndeki turizm dönemini 3 aydan 9 aya çıkarmak olduğunu söyledi.

'İSTENMEYEN TURİST'
Kızkalesi'ni hem ülke genelinde hem de uluslararası arenada tanıtmak üzere 5 dilde tanıtım broşürü ve kitapçılar hazırlattıklarını belirten Tollu, yıl içinde dünya genelinde düzenlenecek olan 17 ülkede ayrı ayrı düzenlenen turizm fuarlarında tanıtım yapacaklarını belirtti. Tollu, Kızkalesi'ni tanıtmak için Kızkalesi film festivalleri de düzenleyeceklerini kaydetti. Başkan Tollu, Kızkalesi'nin adını hem ülke genelinde hem de uluslararası arenada çirkin gösteren, ailelerin gelmelerini engelleyen 'istenmeyen turist' profiline müsaade etmeyeceklerini de söyledi.

BÖYLE BİR TARİH

Tollu şöyle devam etti: "Şu hiç unutulmamalı ki dünyada denizin ortasında ve karşısında hiçbir coğrafyada böyle bir kale ve tarih yok. Bu tarihi zenginliği, altın sarısı kumu ve masmavi denizinden bizler neden istenilen seviyede istifade etmiyoruz. Her şey var ancak bu güzelliği değerlendiremiyoruz. Bu güzellikten herkesin faydalanması amacı ile bundan böyle Kızkalesi'ni çirkin gösteren 'istenmeyen turist' profiline kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bu nedenle Kızkalesi sahili olmak üzere otoparkları belediye işletecek ve buraları disipline ederek herkesin buradan istifade etmesine imkân tanıyacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdemli'de turizm sektörü 50 yıl için yol arayışında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN