Melih ABİ: Refüjlerdeki demir parmaklıklar çok tehlikeli

Giriş Tarihi: 3.6.2014
Adana'dan bir orta refüj şikayeti aldım. Demirlerle korunan refüjlerin tehlike arzettiğini söyleyen okurumuz, "Adana'nın birçok caddesinde bu durum söz konusu. Demirler koruma amacıyla yapılmış. Ama kaza sırasında insana çok fena saplanır. Merak ediyorum çalışmaların etütleri yapılırken bu durumlar dikkate alınmıyor mu? Allah korusun yolcusu çok olan taşıma araçlarının böyle bir kaza yapması ortaya vahim durumları çıkarır. Ben öneriyorum, daha kibar korumalar yapılabilir. Beton bariyerlerle süslenebilir. Bu durum estetiği bozmaz aynı zamanda daha az tehlikeli olur" diyor. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Dikkate alınırsa kazalarda ölüm oranı azalır.

TRAFİĞİ AKSATANLARA İŞLEM YAPILDI MI?
Adana'dan pazar günü yaşanan bir olaydan bahsedeceğim. Bir düğün konvoyu olduğunu düşünüyorum. 10 civarında araç koca bulvarı kapatmış. Diğer araçlar geçemiyor. Sürücüler lastik öttürüyor, havalı kornaları takmış, sürekli çalıyorlar. Dörtyol Kavşağı'ndan ters dönüyorlar. Bir süre takip ettim. Ettim çünkü ortaya büyük bir rahatsızlık çıktı. Açık egzoslarla gürültü kirliliği oluştu. Lastik öttürenler çevreye korku saldı. Atatürk Caddesi'nden gelip Sular istikametine gittiler. Hiçbir trafik görevlisi gelmedi. Geldiyse de biz görmedik. Adana'nın en önemli caddesi Atatürk Caddesi. Bizim görmediğimiz yerde bu sürücüler için bir işlem yapıldı mı merak ediyorum.

GÜLMECE
Garson Temel'i, lokantanın müşterilerinden biri yanına çağırıp, azarladı: "Bana getirdiğin tavuğun bir bacağı diğerinden daha kısa. Bu ne rezalet?" Temel, öfkeyle cevap verdi: "Ben sana o tavuğu dans edesin diye değil, yiyesin diye getirdim!"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Refüjlerdeki demir parmaklıklar çok tehlikeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN