Melih ABİ: Çocukların çok tehlikeli futbol aşkı

Giriş Tarihi: 4.6.2014
Adana'dan bir okurum tehlike arz eden bir refüjün fotoğrafını da çekmiş bizimle paylaştı. Köşeme taşıdım, çözüm bulunacağını düşünüyorum. Fotoğraf refüjde top oynayan çocukları gösteriyor. Top her iki tarafta da yola kaçıyor. Haliyle gençler araçların arasında topu tekrar olup futbol oynamaya devam ediyor. Tehlike o kadar büyük ki. Burası Ege Bagatur Bulvarı'nda Dervişler Mahallesi mevkiinde top oynayan çocukların yeri. Gördüğünüz gibi araçlar vızır vızır geçiyor ve çocuklar toplarını bu araçların arasından alıyor. Nasıl çözüm bulunur bilmiyorum ama engellenebilir. Çocuklara da top oynayacakları alanlar yaratılabilir.

TİCARİ PLAKAM NASIL İPTAL OLUR?
Adana'dan Metin Aytek isimli okurumuz ticari plakası ile ilgili yaşadığı sorunu dile getirdi. Diyor ki; Ben kredi çekip ticari plaka aldım. Şu anda aracım olmadığı için askıda duruyor. Araba alabilirsem kullanmaya başlayacağım. Şoförler Odası bir bildiri yayınlamış ve 15 Temmuz'a kadar ticari plakalarını askıdan indirmeyenlerin plakalarının iptal edileceğini söylemiş. Yani plakayı askıdan indirmez isek plakamız iptal olacak. Kendi şahsıma hem de bir hayli para ödeyerek aldığım bir ticari plaka neden iptal ediliyor? Bence bu karar yanlış. Zaten araç alacak gücüm olduğu takdirde piyasaya çıkacağım. Geri dönülmesi gerekir" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Çocukların çok tehlikeli futbol aşkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN