Türkiye'nin en iyi haber sitesi

86 yıllık eğitim devi TED Adana'da

Giriş Tarihi: 5.6.2014
86 yıllık tecrübesi ile başarının yolunu açmayı hedefleyen TED Adana Koleji, eğitim kadrosunu, fiziksel yapısını ve diğer tüm unsurları bu doğrultuda oluşturuyor. 2014-2015 öğrenim yılında kapılarını eğitime açacak olan TED Adana Koleji ilk yılında okul öncesi, 1-2-3-4-5 ve 6. sınıflara öğrenci alacak. TED Adana Koleji'nde birinci yabancı dil olarak İngilizce, ikinci yabancı dil olarak Almanca öğretilecek. Yaklaşık 20 bin metrekarelik alanda kurulacak okulda 1200 öğrenci eğitim görecek. Okulda modern eğitim için her türlü olanak düşünüldü.

HEYECANLANDIRA YATIRIM

ERATA A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Taha Altaylı, TED gibi köklü ve ilkeli bir eğitim markasını Adana'ya getirmiş olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, "Bana heyecan veren yatırımımız TED Adana Koleji oldu. Bir Adanalı olarak kendi şehrime ilk yatırımımı eğitim alanında yapmış olmak da bana ayrı bir keyif ve gurur veriyor. Ben de bir veli olduğum için, çocuklarımın eğitimleri ile ilgili duyduğum kaygıyı, TED Adana Koleji'nde eğitim görecek her bir çocuğumuz için aynı oranda hissediyorum. O nedenle okulun fiziksel koşullarından, eğitim anlayışına ve öğretmen kadrosuna kadar her alanda titizlik gösteriyoruz" diye konuştu.

TED'İN FARKLI İLKELERİ

TED Adana Koleji Kurucu Müdürü Ercan Yüksel, "TED Adana Koleji'ni oluştururken tabi ki TED'in ilkeleri, eğitim anlayışı ve kuralları bizim olmazsa olmazımızdır. Eğitim kadrosunu oluştururken de, eğitim anlayışını ve sistemini geliştirirken de çıkış noktamız ve kılavuzumuz TED'in ilkeleri ve eğitim anlayışı oluyor. Okulumuzun yerleşkesini oluştururken gösterdiğimiz titizlik, TED Adana Koleji'nin bu alanda çıtayı ne kadar yükselteceğini gözler önüne serecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
86 yıllık eğitim devi TED Adana'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN