Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gündoğdu'nun İngilizce farkı

800 öğrencinin uluslararası geçerliliğe sahip Cambridge sertifikası alması, Dubai'de yapılan yarışmada dünya birinciliği ve, Yale Üniversitesi'nin İngilizce yarışmasına Gündoğdu'yu davet etmesi okulun farkını ortaya koydu

Giriş Tarihi: 5.6.2014
Adana Gündoğdu Koleji öğrencilerinin yabancı dilde ki başarısı aldıkları sertifikalar ve dünya genelinde İngilizce yarışmalarına davet edilmeleri ile taçlanıyor. Öğrenciler İngilizce münazara yarışmalarında yenilmemeleri ile dikkat çekiyor. AGK, British Council ile Cambridge'nin ortak yaptığı 3 sınava 800 öğrencisi uluslararası geçerliliği olan sertifika alarak rekor kırarak İngilizcede büyük başarı elde etmişti. Sınav yetkilileri, bölgede bu sayıda sertifikayı sadece Gündoğdu'nun aldığını söylerken AGK, binlerce çocuğa ücretsiz sınav şansı vererek sertifika sahibi yaptı.

SEVİYELERİ ÇOK YÜKSEK

Gündoğdu Koleji'nde 3. sınıftan 11'e kadar Cambridge'nin Starters, Movers, Flyers, KET, PET, FCE ve IELTS sınavları yapıldı. Cambridge Üniversitesi Yayınevi Türkiye Müdürü John Moorcroft, Adana'da Cambridge Complete Solutions Schools tek partneri Gündoğdu Koleji öğrencilerinin İngilizce seviyelerinin çok ileri düzeyde olduğunu, bunu uyguladıkları testlerden gördüklerini söyledi.

YURT DIŞINDA SINAVSIZ EĞİTİM

Cambridge sınavlarının, okuma ve yazma, dinleme ve konuşma ölçümlerini içerdiği, sertifikaları almak için hepsinden geçmek gerektiği belirtildi. British Council sınav yetkilileri, yurt dışında okumak isteyen ve bu belgeye sahip olan öğrencilerin İngilizce hazırlık sınavına girmeden direk kayıt yaptırdığını, işe girmede iş yerlerinin de bu belgeyi kabul ettiğini anlatarak, "Bu sınavlar çok ciddi ve zor sınavlardır. Sertifika alan tüm öğrencilerin hepsi önemli bir başarıya imza atmış demektir" dediler.

DUBAİ'DE DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
AGK öğrencileri 1600 öğrencinin katılımı ile Dubai'de gerçekleşen İngilizce Bilgi Yarışması World Scholar's Cup Dünya turnuvasında rakiplerini geride bırakarak dünya birincisi olmuştu. Amerika'nın en köklü ve başarılı üniversitelerinden biri olan, bazı ABD başkanlarının mezun olduğu Yale Üniversitesi dünya genelinde İngilizce yarışmalarında başarılı olmuş 30 takımı Tournament of Champions (Şampiyonlar Turnuvası) yarışmasında buluşturmak için ABD'ye davet etti. Bu okullar arasında Adana'dan Gündoğdu Koleji'de (AGK) yer alarak kentin gururu oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gündoğdu'nun İngilizce farkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN