Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Korunmak için eşimi vurdum"

Adana'da kendisine saldırdığını ileri sürdüğü kocasını öldüren Meral Küçükay, "Eşimi çok seviyordum. Beni ve ağabeyimi yaralayınca ateş ettim" dedi

Giriş Tarihi: 5.6.2014
Adana'da koruma tedbiri bulunduğu halde kendisine saldırdığını ileri sürdüğü kocası Hakan Küçükay'ı (40) öldürdüğü ileri sürülen Meral Küçükay'ın (34) "yakın akrabayı öldürme" suçundan yargılanmasına başlandı. İddianameyi hazırlayan savcının, koruma içgüdüsüyle cinayeti işlediğini belirttiği, hakkında "haksız tahrik ve sınırın aşılması sonucu öldürme" indirimi istediği kadın sanık, "Eşimi çok seviyordum. Beni ve ağabeyimi yaralayınca, korunmak için ateş ettim" dedi.

ŞİDDET İDDİASI
Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında savunma yapan 1 çocuk annesi Meral Küçükay, eşi ile 10 yıllık evli olduklarını belirtip şunları söyledi: "Evliğim süresince şiddet görüyordum. Ancak aile içinde hallediyorduk. TIR şoförlüğü yapıyordu. TIR alıp, sattı. İşleri bozulunca maddi sıkıntıya düştü. Bana şiddet uygulamaya başlayıp, kapıları camları kırdı. Karakolluk olduk. Mahkeme evden uzaklaştırma kararı verdi."

ÖLDÜRMEK İSTEMEDİM
Çocuğunu alıp, babasının evine gittiğini belirten tutuklu sanık, "Telefon açıp, sürekli tehdit ediyordu. Olaydan önce gelip, ablam ve beni kemerle dövmeye çalışmış, tüfek çekmişti. Olay günü yine geldi. Sandalyeyi ağabeylerime fırlattı ve küfre başladı. Tabanca çekti, mermiyi ağzına verdi. Ağabeyim sopayla silahı yere düşürdü. Bu kez de bıçak çekip, beni kolumdan, ağabeyimi de göğsünden bıçakladı. O şokla tabancayı alıp, korunmak için ateş ettim. Öldürmek istemedim" dedi.

"ŞOKA GİRİP ATEŞLEDİ"
Ölenin yakınları, Meral Küçükay'ın doğruları anlatmadığını belirtip, cezalandırılmasını istedi. Sanığın ağabeyleri Murat, Ayhan Baltacı ve ablası tanık olarak dinlendi. Tanıklar, eniştelerinin kendilerine ve eşine saldırdığını anlatıp, "Meral şoka girip, kocasının yerdeki silahını alıp, ateş etti" dediler. Mahkeme heyeti, sanık Küçükay'ın olay öncesi telefon kayıtlarının istenmesi ve eksiklerin tamamlanması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kanun ne diyor?
TCK Madde 82 (Yakın akrabayı öldürme) ağırlaştırılmış müebbet hapis
TCK Madde 29 (Haksız tahrik)(18 yıldan 24 yıla kadar) Madde 29- (1) Haksız bir fiilin meydana getirdiği hiddet veya şiddetli elemin etkisi altında suç işleyen kimseye, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine onsekiz yıldan yirmidört yıla kadar hapis cezası verilir.
TCK Madde 27 (Sınırın aşılması) (1) Ceza sorumluluğunu kaldıran nedenlerde sınırın kast olmaksızın aşılması halinde, fiil taksirle işlendiğinde de cezalandırılıyorsa, taksirli suç için kanunda yazılı cezanın altıda birinden üçte birine kadarı indirilerek hükmolunur. (2 yıldan 6 yıla kadar)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Korunmak için eşimi vurdum"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN