Melih ABİ: Hacıbeyli'de 6 aydan beri internet yok

Giriş Tarihi: 5.6.2014
Adana'nın Kozan ilçesine bağlı Hacıbeyli köyünden bir şikayet aldım. Okurumuz internet hattının olmamasından şikayet ediyor. Haliyle bütün işlerin aksadığından yakınıyor. Diyor ki; "6 aydan bu yana internetimiz yok. Sebebi hırsızlar dadanmış, kabloları çalmışlar. Birçok yere müracaat ettik ama bir türlü sonuç alamadık. Böyle olunca aile hekimliği işini yapamıyor. 8 yıllık okulumuz var. İşlemler yürümüyor. Yine postane hizmetleri de aksıyor. Elektrik parası ödeyemiyoruz, yaşlılarımız emekli maaşlarını alamıyor. Mecburen Gazi köyüne gitmek zorunda kalıyorlar. Yani internet olmayınca durum çok kötü. Artık kabloların yenilenmesini ve internet hizmetinin verilmesini istiyoruz." Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım Hacıbeyli halkı internete kavuşur, hayat normale döner.

YARIŞ PİSTİ GİBİ OLDU
Adana'dan Seyhan ilçesine bağlı Türkmenbaşı Bulvarı'ndan şikayet aldım. Okurumuz Ahmet Çakın hız yapan sürücülerden şikayet ediyor ve "Türkmenbaşı Bulvarı Pınar Mahallesi'nde oturuyorum. Özellikle akşam saatlerinde Türkmenbaşı Bulvarı hız yapan motosikletli gençlerin adeta ralli pisti oluyor. Üç dört kişilik bir ekip olan bu arkadaşlar trafiği tehlikeye atıyor, insanların canlarıyla oynuyor. Bunlara karşı trafik müdürlüğünün bir önlem almasını istiyorum. Bir de yine aynı bulvar üzerinde ve diğer ana arterlerde Doğan ve Şahin marka araçlar büyük tehlike saçıyor. Bu araçlara da zaman zaman trafik ekipleri tarafından uygulama yapılamaz mı? Emniyet müdürümüzden bu konuda destek bekliyoruz. Daha fazla geç kalmadan, birinin canı yanmadan önlem alınması gerekiyor." Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Son günlerde benim de dikkatimi çekiyor. Akşam saatlerinde hız yapıp koca bulvarı ralli alanına çeviren sürücülerin sayısı bir hayli fazla. Lütfen önlem alınsın.

GÜLMECE
Temel ile Dursun İstanbul'da minibüsle bir yere gidiyorlarmış. Şoför: "Levent, Fatih, Eyüp" diyormuş Dursun sıkılmış ve Temel'e: "Ula Temel ne zaman ineceğiz" demiş. Temel de demiş ki: "Çatlama ula ismimiz okunsun ineriz."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Hacıbeyli'de 6 aydan beri internet yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN