Özel Akdeniz Okulları Türkiye'yi yarışmada temsil edecek

Giriş Tarihi: 5.6.2014
Adana'da eğitim veren Özel Akdeniz Okulları 9-21 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası DOESEF proje yarışması Fizik kategorisinde birinci olarak, dünya liseleri arasında Brezilya'da yapılacak olan Mostratec International Science and Technology Fair yarışmasında Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandı.

DERECE ELDE ETTİ

450 projenin başvurduğu, 100 projenin finale kaldığı Uluslararası DOESEF proje yarışmasında fizik alanında 20 proje arasından Özel Akdeniz Okulları'nın 'Çok İşlevli Cam ve Seramik Ürünleri İçin Yarı İletken Fotokatalitik İnce Filmlerin Geliştirilmesi Yapılarda Isı Yalıtımlı ve Güneş Yardımı İle Kendini Temizleyen Cam Kullanımı' projesi dereceye girerek dünya liseleri ile yarışmaya hak kazandı. Özel Akdeniz Okulları, kazanılan bu başarı ile Fizik kategorisinde 27-31 Ekim tarihleri arasında Brezilya'da yapılacak olan yarışmada Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandı. Akdeniz Okulları Fizik Öğretmeni Evren Özyandı'nın koordinatörlüğünü üstlendiği projeyi öğrenciler Pelin Kelleci ve Aydan Uslu hazırladı.

"ÜLKEMİZİN GURURU"
Özel Akdeniz Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aycan Aktürk, "Brezilya'da yapılacak olan yarışmada ülkemizi temsil edecek olmanın gururunu yaşıyoruz. Bize bu başarıyı getiren ve uluslararası bir yarışmada ülkemizi temsil edecek olmamızın gururunu yaşatan öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor aynı başarının devam etmesini diliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel Akdeniz Okulları Türkiye'yi yarışmada temsil edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN