Adana ve Finlandiya daha yakın olmalı

Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Nina Vaskunlahti, bir açılış için geldiği Adana'da, iki ülke arasındaki iş imkanlarının tanıtıldığı toplantıda sanayicilerle bir araya geldi

Giriş Tarihi: 6.6.2014
Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Nina Vaskunlahti, Adana Sanayi Odası'nı (ADASO) ziyaret etti. ADASO Meclis Başkanı ve Finlandiya'nın Adana Fahri Konsolosu Hüseyin Nuri Çomu ve ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç'ın da katıldığı toplantıda, Türkiye ile Finlandiya arasında ticari ilişkilerin başladığı Dostluk Anlaşmasının 90. yılının kutlandığına dikkat çekilerek, Adana ile Finlandiya arasında ticari ilişkilerin ve yatırım iş birliklerinin geliştirilmesi gerektiği vurgulandı.

UZAKLIK ENGEL DEĞİL

ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, Finlandiya'nın, Kuzey Avrupa ülkeleri ve Rusya pazarına girmek isteyen Adana sanayicileri açısından ayrıcalıklı ve önemli bir ülke olduğunu belirtti. İki ülkenin ekonomik ürünlerinin birbirini tamamlar nitelikte olduğunu kaydeden Kıvanç, "Finlandiya ile coğrafi uzaklık, ihracatımızı gelişmesine engel gibi görünse de bugün uzak diye bir kavramın olmadığını hepimiz biliyoruz. Sanayici olarak bizler, iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmekle yükümlüyüz" dedi.

ADANA ÇOK CAZİP

Büyükelçi Vaskunlahti, iş birliği imkanlarını yerinde görmek ve fikir paylaşmayı amaçladığını belirterek, Adana'nın ticari ilişkiler ve yatırım iş birlikleri açısından çok önemli, dikkat çekici ve cazip bir bölge olduğunu söyledi. Adana'da üretimin batı bölgelerine oranla daha ucuz maliyetli gerçekleştiğini, bunun da özellikle yatırımlar için büyük avantaj sağladığını vurgulayan Büyükelçi Vaskunlahti, önümüzdeki süreçte ilişkilerin ve iş birliğinin geliştirilmesini arzuladıklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana ve Finlandiya daha yakın olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN